| Me_3722 a întrebat:

Funda! Ajutor! Nu pot sa raspund la intrebari, ieri puteam dar azi nu mai pot, scriu raspunsul si dupa cand vreau sa apas pe raspunde nu se intampla nimic. Ce s-a intamplat?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Aceeasi problema am avut si eu ieri aproape toata ziua (o au si altii, unii dintre noi). Cauza: cel mai probabil reclama mascata la Dom us (daca-l scriu impreuna, imi scurteaza postarea, nu ma lasa sa postez aceasta propozilie), care a incarcat/marit site-ul prea de tot. Solutia: daca ai Internet Explorer, trebuie sa ti-l inlocuiesti cu un alt browser - Mozilla Firefox, Google Chrome sau Opera. Explorer-ul nu mai face fata TPU-ului, incarca totul foarte greu sau chiar deloc. Eu mi-am instalat ieri seara Google Chrome, si de atunci totul zboara. :)) Nu mai am nici un fel de problema.
Uite intrebarea pe care am pus-o ieri pe TPU in legatura cu acest lucru: http://www.tpu.ro/......cu-multe/. Citeste comentariile! Te vor ajuta sa-ti dai seama, daca ai aceeasi problema ca si mine, si vei putea s-o rezolvi. Succes!

NOname
| NOname a răspuns:

@Corina, draga, toti cei care inca avem Internet Explorer avem aceasta problema, restul n-au nici o treba, crede-ma. Site-ul, de cand e cu reclama Domusului, a devenit prea mare/greu de incarcat pentru Explorer, de aia se si blocheaza ba una, ba alta.

P. S. ca dovada spuselor mele, inca un utilizator aflat in aceeasi situatie, ajutat de mine: http://www.tpu.ro/......funditza/.

@Anonimus, ma bucur, ca te-am putut ajuta. Dar nu te mai chinui degeaba si descarca-ti cat mai repede Chrome. Iti ia numai vreo 10 secunde. O sa vezi ce bine va functiona totul. Nici n-o sa-ti vina sa crezi. Eu sunt extra multumita de Google Chrome si il folosesc abia de o zi, adica inca nu m-am obisnuit foarte bine. Este exceptional! Ti-l recomand cu drag.

| Corina a răspuns:

Eu cred ca e o problema a site-ului pe care o vor remedia. Si eu patesc acelasi lucru, doar ca numai la anumiti utilizatori nu sunt lasata sa trimit raspunsul, iar la altii da. De ex. la tine ma lasa sa-ti raspund.

| Me_3722 explică:

@Noname si mie imi aparea aia cu "Stop running this script"...si tot ma enerva! Dar acum merge a mai mers putin mai devreme si dupa s-a blocat din nou si acum merge. Dar o sa-mi instalez Gooogle Chrome.Mersi mult :*