| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm a întrebat:

Funda!
Am nevoie sa stiu daca exista magazine alimentare in statiunea Straja. Nu am fost niciodata si urmeaza sa plec si vreau sa ma pregatesc pentru ca am fost odata la Muntele Mic si nu era niciun magazin. Va rog sa-mi raspundeti doar daca stiti sigur ca exista, daca ati fost pe acolo, nu stiu. Papa.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Una din regulile pentru atunci cand pleci pe munte e sa ai cam tot ce iti trebuie cu tine, pentru ca nu stii daca gasesti sau nu ce ai nevoie la un moment dat. De aceea fetele cand urca pe munte pentru mai multe zile cu rucsacii in spate au nevoie mare sa mai renunte din lucruri, pentru ca vor sa ia prea multe cu ele happy. Chiar de sunt magazine, te poti astepta la orice. La urma urmei, mergi pe coclauri, cum imi place mie sa zic. Eu am fost in toamna la Baile Olanesti, si am luat tot ce aveam nevoie, ca sa descopar ca acolo gasesti absolut tot ce iti trebuie chiar si daca stai mai mult timp. Dar am considerat ca e mai bine sa am tot ce imi trebuie, decat sa imi iau o zi sa merg pana in Ramnicu Valcea, cel mai apropiat oras, ca sa iau cine stie ce maruntis fara de care nu pot sta normal (sa zicem ac si ata pentru ca mi s-a rupt geaca.)

| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm explică (pentru cristi202):

Da inteleg ce zici. Ideea e ca e vorba si daca uite, azi mai am nevoie de o paine ca mi-e foame sau nu-mi place ce mananc acolo. Sa-mi iau mai multa, sa nu-mi iau, daca imi iau mai multa unde o bag pentru ca fiecare are un bagaj limitat, asta e ideea naspa. Multumesc oricum pentru raspuns.