| xDxDxDxDxD a întrebat:

FUNDA! care e faza cu Bursa? stiu, se da la elevii cei mai buni(locul1 bursa de merit, locul 2 bursa de studiu.etc) dar cand se da? la cat timp se da bursa?(o luna? un semestru?)

Răspuns Câştigător
| BIS99 a răspuns:

Bursa se dă după 3 săptămâni de şcoală. Se dă în funcţie de starea socială (dacă familia ta are mai puţin de 700 lei/membru, ţi se acordă o bursă de 50 RON, dacă are mai puţin de 500 lei/membru, 100 RON, dacă are mai puţin de 300 lei/membru, 300 RON şi dacă are mai puţin de 100 lei/membru, 500 RON), la cea de studiu fiind 30 RON pentru locul 3, 50 RON pentru locul 2 şi 100 RON pentru locul 1.