| picior a întrebat:

FUNDA! trebuie sa fac o compunere cu titlulu "lectie de viata" si nu am nici o idee. folosesc foarte mult descrierea si nu pot sa scriu despre lectiile de viata. idei va rog? poate fi una scurta si buna care va primi funda.

Răspuns Câştigător
| Mihai7best a răspuns:

O intamplare din viata ta care "te-a trezit cu adevarat la realitate?" de exemplu ai salvat pe cineva, te-a salvat cineva de la un pericol...

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Scrie acolo ca printre cele mai intresante lectii de viata este insasi procesul de maturizare.Cand incetam sa mai fim copii si devenim adolescenti? Sunt carti intregi care abordeaza tema asta, le gasesti la bibloteca orasului tau

| HBK a răspuns:

Daca esti bun cu oamenii te pot acuza de interese si intentii ascunse. Fii buna oricum. / Daca esti cinstit si sincer oamenii te pot insela. Fii cinstita oricum. / Daca gasesti linistea si fericirea oamenii pot fi gelosi. Fii fericita mereu.Sunt lucruri reale. Poti pleca de la ideea asta care ti-am scris-o mai sus.Foloseste-ti si tu imaginatia, eu ti-am dat idei principale. Sper sa-ti ajute.