| vinoACASAcuMINE a întrebat:

FUNDA! Tu ce ai face daca ai avea un sclav?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca l-as numi asa, si cred ca l-as pune doar sa faca lucurile de care nu sunt eu capabila fizic sau nu le pot face atunci.Dar ar avea benefici nu pe gratis.
Chiar daca ai pe langa tine un om asa zis "inferior" tie nu trebuie sa il batjocoresti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

"Nu cred ca l-as numi asa"
Mda, să nu spunem lucrurilor pe nume ajută foarte mult.Nu contează că el face tot ce îi spui,fără să se poată opune,fiind-i teamă de tine, dacă nu îi spui sclav faptele își pierd din gravitate.
@gabriel
L-aș folosi, nu? Sigur, presupunând că aș trăi în secol. Fără să-i ofer beneficii, cum a zis Natalialaughing

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu muncesti pentru cineva esti sclava? Sau te simti asa?
Nu am spus ca nu se poate opune asta si exemplificam "ca nu l-as tine ca pe un sclav" ci un fel de angajat deoarece nu mai exista sclavi si nici nu ar trebui sa consideram pe nimeni asa.

| vinoACASAcuMINE explică (pentru Freya1):

De fapt, sclavii mai exista in Arabia ...si a avut loc un caz de sclavie si in Romania, in 2017 parca

| Freya1 a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

Cazuri izolate in care persoane cu handicap sau datoare muncesc de nevoie ca si sclavi.

| HadesSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai la negrii ca e gandul laughing) offf laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru HadesSs):

Cui nu-i place contrastul?laughing

| HadesSs a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur ca da, cum sa nu laughing

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La fel ca si userul Anonim821, personal sunt impotriva si sa ti in cusca un animal

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

L-as elibera.
Nu-mi place nici macar sa comand subalterni platiti.

| SilentRain a răspuns:

N-am ce sa fac cu el, il eliberez

| RainmakerX a răspuns:

Probabil ca as face puscarie. sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Negru?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce se face cu sclavii?
Asta aș face.

| CdeMetal a răspuns:

L-as pune sa faca mancare si curat in casa.