| xDxDxDxDxD a întrebat:

Fundoi! trebuie sa ma invoiesc maine de la doamna diriginta si ma invoieste doar daca am scrisoare de la parinti. Vreau un model de scrisoare in care sa se refere la " subsemnata... parinte al elevei...va rog sa`mi invoiti fiica pentru ca maine are spectacol. dar vreau cat mai dragut sa fie. FUNDOI!

1 răspuns:
| Ramonaaaa a răspuns:

Cum să fie drăguţ? laughing
Este o învoire,nu trebuie să fii pupincuristă ci să fii scurtă şi la obiect,formală,politicoasă,să explici clar motivul absenţelor.
Stimată doamnă dirigintă,
Subsemnata/Subsemnatul x, tata/mamă al elevei y, de la şcoala z am rugămintea să îmi învoiţi fiica pe data de 20.12. 2011 deoarece trebuie să participe la un spectacol.
Mulţumesc anticipat!