| carmen81 a întrebat:

Gasesc pe cineva care este in masura sa ma ajute si pe mine, locuiesc cu familia in italia de 4 ani(rezident de 4ani)am venit in romania cu copilul meu de 5 ani (am ceva treaba aici)la plecare tatal copilului si dat acordul la un notar italian printr-o procura care isi exprima acordul ca eu ca mama sa pot calatori din italia in romania cu copilui si sa ma reintorc in italia doar ca data este cam asa 20 iunie-20 decembrie2011(nu stiu exact cand ma intorc), am sunat la politia de frontiera, iar domnul de la telefon mi-a spus ca nu este specificata o data clara de intoarcere, voi avea probleme la vama oare? nu vreau sa raman prin vami cu copilul dupa mine, astept pareri de la toti.va multumesc.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca o sa fie o problema, dar mai bine intreaba un expert in asa ceva, poate domnu cu care ai vb era prea plictisit sa-ti dea mai multe detalii

| carmen81 explică:

Nu este nimeni in masura sa ma ajute si pe mine? va rog mult.