| Andreeaa20 a întrebat:

Geamurile din termopan se sparg?
Sunt niște copii care se joacă fotbal afară dacă lovesc cu mingea în geam din greșeală, ce se întâmplă?

Răspuns Câştigător
| Andresso a răspuns:

Depinde cat de mare, cat de gros e termopanul si cat de grea si din ce material e mingea. Normal se sparge daca se loveste prea tare, dar daca sunt copii mici si nu dau tare cu mingea nu o sa se sparga nici in 100 ani.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Geamurile din termopan se sparg? " - corect!

| Drimmero a răspuns:

Da, dar mai greu, trebuie sa suteze puternic si intentionat in directia geamului. Un copil nu are forta sa sparga un termopan cu mingea

| Celcestietot a răspuns:

Da, dar foarte greu din cauza unei mingii.

| Valentina8 a răspuns:

Din exeperienta, nu se sparge asa usor, si eu am dat din greseala cu mingea in geam la oameni dar nu s-a spart. Deci nu cred ca se sparge, decat daca trage Ronaldo, sau Mesi?