| sabin89 a întrebat:

"Germania se desfiinţează" - e de părere Thilo Sarrazin. Aţi urmărit argumentele aduse de el în susţinerea acestei afirmaţii? Cum comentaţi?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca Krebs Frau merkel nu pleaca si eu sunt de acelasi parere

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu văd de ce ar exista regiuni in Germania care sa ceara autonomie sau dezlipirea ca in cazul Californiei și Texasului de USA sau Scoția de UK, Germania chiar dacă are niște probleme e o țara prospera.