| anonim_4396 a întrebat:

Google cu serviciile Documente, foi de calcul, prezentări e departe ca număr de utilizatori de Microsoft Office?

2 răspunsuri:
| rapandula a răspuns:

Au si ei un nume, Google Workspace sau G Suite. Si da, sunt mai populari, au un numar de utilizatori mai mare insa in randul companiilor mari pachetul Microsoft Office este mai popular.

| rapandula a răspuns:

Pai asta ti-am spus. Acele programe de la Microsoft: Excel, Microsoft Family Safety, Microsoft Teams, OneDrive, Outlook, PowerPoint, SharePoint si Word - formeaza pachetul Microsoft Office (Microsoft 365). Acele programe de la Google: Gmail, Meet, Chat, Calendar, Drive, Docs, Sheets, Slides, Forms, Sites, Currents, Keep, Apps Script, Cloud Search, Jamboard - formeaza pachetul Google Workspace (G suite). Si mai apoi iti spuneam ca numarul de utilizatori care utilizeaza Google Workspace este mai mare decat numarul celor ce folosesc Microsoft Office. In companiile mari, Microsoft Office este mai popular, este mai folosit, asta ca o mica paranteza. Si evident ca vorbind doar despre acele programe descrise de tine se aplica acelasi scenariu. Firmele mici tind sa lucreze mai mult cu google, firmele mari tind sa lucreze mai mult cu Microsoft, iar per total google iese invingator ca numar de utilizatori.