| anonim_4396 a întrebat:

Google maps are vreun concurent pe piața? Utilizatorii de iPhone prefera tot google maps în loc de Apple maps?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Waze, care e tot detinut de Google.

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Și Apple Maps e foarte mult în urma? Nu am iPhone și nu știu nimic despre el.

| PainTech a răspuns:

Dezvoltarea aplicațiilor pe iOS e putin mai rapidă și mai ușoară decât pe android.

Pe android ai o mulțime de dispozitive care trebuie testate și verificate dacă funcționează corect. Pe iOS numărul de verificări e considerabil mai mic.

Pe android aplicațiile se dezvolta in Java (care e un limbaj relativ greoi), iar pe iOS in Swift.

Din cauza asta dezvoltarea unei aplicații android poate să dureze cu 30-40% mai mult decât o aplicație iOS.

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu am Iphone dar tot Google maps folosesc. Nici nu am deschis Apple maps vreodată. laughing