| ionutchiriac222 a întrebat:

Grupul meu actual de prieteni s-a format în aprilie anul trecut. Pe atunci, toți ne aveam bine, în sensul că exista cumva respect între noi. Așa a trecut și vara, iar în toamnă, după ce a început școala și fiecare a stat mai mult pe acasă, ne-am văzut din ce în ce mai rar. Problema este că în ultimele luni, să zic din decembrie, parcă fiecare a început să devină mult mai arogant, mai șmecher, mai cu figuri, am în grup și d-ăștia care fac lupte, se cred zmei, nu se dau la o parte că-s mari mușchiuloși, mai am și alții care se cred cei mai frumoși oameni de pe fața pământului. Nu știu dacă este firesc să se întâmple astfel, dar aș vrea și părerea voastră, a unor persoane din exterior. Eu unul nu mă mai simt în largul meu în grup și am impresia că a devenit o competiție prostească să arătăm că suntem mai șmecheri (pentru ce?). Ce îmi sugerați să fac în situația dată. Am mai vorbit cu prieteni (care nu sunt din grup) și mi-au recomandat să renunț la grup treptat, să mă distanțez.

Răspuns Câştigător
| AdioTPU a răspuns:

Îți recomand ce ți-au recomandat și ceilalți care nu-s din grup: să te distanțezi de acei indivizi și să-ți cauți oameni compatibili cu tine, felul tau de a fi și pasiunile tale.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este varsta cand toti micii cocalari isi cresc muschii, ca sa se laude cu ei altor baieti, ca pe fete oricum nu le intereseaza muschii.

Cauta-ti si tu o prietena sau un prieten bun si ocupa-ti timpul mai frumos, fara sa te mai intalnesti cu oameni cu care nu ai nimic in comun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa e adolescenta, fiecare vrea sa iasa in evidenta.
Daca tu nu te simti confortabil cu ei... retragete usor usor si aia e.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu iei în seamă. o să le treacă.

| CostinAlamariu a răspuns:

Renunta. Daca ti se pare un mediu toxic atunci ESTE un mediu toxic

| anonim3247 a răspuns:

Dacă ieși din grupul ăla vei fi singur fără prieteni poate câțiva ani până o să mergi la facultate sau o să te angajezi.

| ionutchiriac222 explică (pentru anonim3247):

Și tu ce propui să fac în situația dată

| anonim3247 a răspuns (pentru ionutchiriac222):

Să rămâi în grup și să fiți toți prieteni.

| ionutchiriac222 explică (pentru anonim3247):

Dacă asta e prietenie, eu sunt popă

| anonim3247 a răspuns (pentru ionutchiriac222):

Ce vrei tu trebuie să fi ca ăia bătăuși sau ca ăia frumoși.

| anonim3247 a răspuns (pentru ionutchiriac222):

Ca fapt divers - când unul nu mai era într-un grup ceilalți râdeau de el.

| ionutchiriac222 explică (pentru anonim3247):

D-aia nu mai pot eu de gura lumii

| anonim3247 a răspuns (pentru ionutchiriac222):

Faci ce vrei

| 199onur7 a răspuns:

Pai fratele meu ce cauți ma tu printe asa terminați?

| 199onur7 a răspuns:

Cine te ține frate lângă așa falsuri cu forța? Nu sta langa asa... ăștia te vor vinde si te vor minte până nu vei mai ști de tine daca vezi ca nu sunt ce trebuie te minte te vinde sunt falși cu tine atunci ce cauți printe așa speci fratele meu? Cine te ține cu foarța acolo? Fugi frate de acolo urgent aia nu sunt prieteni Adevărați.

| 199onur7 a răspuns:

In fata unui prieten nu te dai jmecher si nici smardoi nu asta înseamnă sa fi prieten Adevărată intre doi prieteni Adevărați nu există competiție cine este mai jmecher sau mai frumos asta nu este prietenie Adevărată ești intr-un loc greșit îia nu sunt prieteni Adevărați.