| YesorNo a întrebat:

Hai sa facem sir aici cu povestile fiecaruia de iubirelaughing

47 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Of, of, na, na încep televonele pe TPU, toți copiii iți vor scrie aici patimile, acasă TV s-a mutat aici, informați lumea.

Prima iubire a fost cu o fata din copilărie, atunci am simțit ceva ciudat când o vedeam, îmi sarea inima in piept când o vedeam, țin minte ca i-am dat niște flori de 8 martie, dar atât, nu puteam conversa cu ea, rămâneam blocat, nu ca nu puteam, ca erau apropiați de noi, ii știam frați, părinti, si uite fata s-a măritat si are 3 copii, anul asta mam întâlnit cu ea, numai e ceea care era, a doua poveste a fost pe Orange chat, vorbisem cu una Mădălina vreo câteva luni, dar am iubit-o țin minte ca am suferit mult, eram eu prea posesiv, gelos, sa vezi acolo drame, comedie curata, apoi am cunoscut câteva real dar timiditatea si prostia mau blocat, acum pe aici am cunoscut o nebună amuzanta, am vorbit noi mult timp mai mult in gluma dar s-a rezumat doar la glume, ca uni fac doar mișto atât, am cunoscut si una din hd aia dar nu a fost sa fie

Sfatul meu cautați mereu ceva real, pe net e doar mișto atât

| YesorNo explică (pentru RAY):

Si ai reusit sa scapi de timiditate? In realitate, daca esti timid cel mai usor e sa abordezi pe cineva si mai timid decat tine, abia atunci ai controlul.

| RAY a răspuns (pentru YesorNo):

Involuntar sa întâmplat, pur simplu ma bucur când socializez

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai? Facem carnetelul ala din scoala generala?

| YesorNo explică (pentru DoarBogdan):

Mnah, nu are acelasi farmec

| Catrice a răspuns:

Trist ca ăștia au rămas la prima îndrăgosteala laughing

| SilentRain a răspuns:

Hoo, ieși afară!

| YesorNo explică (pentru SilentRain):

Acuma, just a moment

| SilentRain a răspuns (pentru YesorNo):

Dacă tot ieși i-am ceva de mâncare big grin

| YesorNo explică (pentru SilentRain):

Scump, dom'le, scump

| SilentRain a răspuns (pentru YesorNo):

Ce sarakie de om laughing)
Da povești din alea scrboase de dragoste vrei, haaa?
Ia cântă "drama "ta

| YesorNo explică (pentru SilentRain):

Daca nici painea la un leu nu mai e un leu? rolling on the floor
De care or fi povestile, sa fie.
Ehe, la mine drama ramane in aer

| SilentRain a răspuns (pentru YesorNo):

Pai daca nici tu nu povestești, cum te aștepți să îți răspunda lumea
Calic mai ești, i-am o pungă de semințe le mânac pe alea beau o cană de apă și mă bag la somn... până dimineața îmi crește floare soarelui prind fund laughing)

| YesorNo explică (pentru SilentRain):

Ca sa povestesc, trebuie sa am o povestelaughing
Iti culeg direct de pe camp semintele?

| YesorNo explică (pentru YesorNo):

Fara acel lant interminabil de semnul intrebarii

| SilentRain a răspuns (pentru YesorNo):

Doa cu tot cu pământ daca se poate
Lasă Gogule că o să ai povestea ta și ai să plângi până ți-se fac ochii ca cepele laughing)

| YesorNo explică (pentru SilentRain):

Se iroseste pamaantu'
Dar tu ai povesti de cand ai plans mai rau ca de la o ceapa?laughing

| SilentRain a răspuns:

Uite îți răspund eu, dar din păcate nu e o poveste este realitatea pe care am trait-o

Când aveam 7 ani am cunoscut o fata un pic mai mica ca mine și m-am împrietenit cu ea stiam că mai are frați dar nu prea le-am dat importanță, Nah eram o mucosa
Într-o zi stateam pe burdua și am văzut doii băieți cu o trotineta, și am fost complet fascinanta așa că am mers la băieți i-am bătut și le-am furat trotineta
Eh unul' din băieți(care nu erau mai mari ca mine ), era fratele prietenii mele și atunci l-am văzut prima data pe Robert unica mea iubire :* și am devenit prietenii
Pe urmă viața ne-a dus împreună la aceiași școala am fost amicii buni anii de zile până când am crescut și am realizat că simt ceva mai puternic pentru el și nu e o simplă prietenie
L-am iubit în secret mai mult de cât iubesc muzica și cafeaua la un loc
N-am fost niciodată în stare să-i spun ce simt pentru el și timpul a trecut iar eu nu am zis nimic fiind blocată de acele sentimente noi și blestemate, care m-au făcut atât de slabă încât nu puteam scote un cuvânt în preajma lui
Ani au trecut și au trecut iar eu nu am schițat un gest măcar și uite așa l-am pierdut pe Robert definit
El și-a găsit o fata cu care sa însurat și au făcut un copil împreună
Ăla a fost începutul și sfârșitul, nimic și nimeni nu se compara cu el, m-am eliberat de asta nu îl mai țin captiv in mintea și sufletul meu

| YesorNo explică (pentru SilentRain):

El niciodata nu si-a aratat afectiunea fata de tine? Si pe langa acest Robert nu a mai fost nimeni?

| SilentRain a răspuns (pentru YesorNo):

Era foarte timid ia plăcut de mine un timp știu că mi-a zis sora lui, da eu n-am zis nici da nici nu...
Tin minte că au fost unele certuri între el și un prieten comun care îi plăcea de mine, știu că Robert ținea foarte mult la el, și de la un timp mă cam evita ușor, ușor
Nimic și nimeni nu a mai fost la fel

| DoarBogdan a răspuns (pentru SilentRain):

Sa spui ca nimeni si nimic nu se compara cu el, in sensul ca nimeni nu ar putea sa faca lucrurile mai bine ca el intr-o relatie, este oarecum o jignire adusa la adresa baietilor thinking

| SilentRain a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu intenționez să ofensez pe nimeni big grin
Dar pot zice că de-a lungul anilor nu am întâlnit nici măcar un băiat care să aibă bunul simt, empatia, hărnicia, onestitatea și seriozitate lui
Lăsând trăsăturile lui de caracter la o parte, m-am referit și la propriile mele sentimente fata de oamenii pe care i-am întâlnit în mirabolant mea existența și pot zice că absolut nimeni nu a stârnit in mine a cea căldura sufletească și sentimentul de siguranță încredere deplină
Și mă îndoiesc sa mai existe unul care să-l depășească

| DoarBogdan a răspuns (pentru SilentRain):

Te asigur ca exista.

| SilentRain a răspuns (pentru DoarBogdan):

In alta galaxie...

| YesorNo explică (pentru SilentRain):

Scuza-mi absenta, a durat ceva sa aduc seminte.
Fată dragă, daca acel Robert e chiar rezervat pentru tine, intr-o zi o sa va reîntâlniți, la batranete, cine stie. Of, timiditatea asta cum strica povesti frumoase.

| SilentRain a răspuns (pentru YesorNo):

Iubire nu presupune egoism, sunt fericita și împăcata are o viață fericită, a evoluat frumos pe parcursul anilor și are tot ce și-a dorit
Mă mulțumesc cu fapul că a fost cândva în viața mea și va rămâne o amintire plăcută nu una tristă

Măcar am învățat să las timiditatea la o parte când am ceva de zis big grin

| YesorNo explică (pentru SilentRain):

Asta e tot ce conteaza.
Dar speranta moare ultima, va aparea acel,, fat frumos pe calul alb"happy

| SilentRain a răspuns (pentru YesorNo):

Nu vreau nici un făt frumos, vreau unul dus cu pluta ca mine laughing
Zi făină sa ai tongue

| YesorNo explică (pentru SilentRain):

Din astia gasesti la tot coltulaughing))

| LoveSleep a răspuns (pentru SilentRain):

Ai noroc ca nu te suport, ca altfel te-as fi agatat eu ca sa vezi si tu cum se simte o dragoste calumea.

| SilentRain a răspuns (pentru YesorNo):

Nebun ca și mine, nu din ăla cu acte laughing))

| SilentRain a răspuns (pentru LoveSleep):

Măcar avem un lucru în comun, nici eu nu mă sport big grin

Ai fii agățat un mare Nu :*

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu cred ca ai venit unde trebuia!

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

De iubire toți avem parte, într-o formă sau alta.Simțim întâi dragostea părinților,a fraților,a surorilor. Apoi la maturitate simțim o altfel de dragoste,care pentru unii se transformă și o percep ca suferință. Însă dragostea adevărată nu îți provoacă stări de neîncredere,de tristețe,de dezamăgire,de neliniște. Dragostea adevărată te face să "înflorești" precum o floare, să radiezi de și mai multă frumusețe ca până în momentul întâlnirii cu ea. Orice ar fi întâi trebuie să te iubești tu pe tine însuți, trebuie să te respecți, să fi demn, să nu te lași folosit și călcat în picioare de nimeni și nimic și în funcție de capacitatea intelectuală a fiecăruia vom avea parte de o viață ca-n povești sau de un coșmar din care am vrea să ne trezim însă nu avem puterea să o facem.

| YesorNo explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Mare adevar graieste gura tahappy

| Den1sa a răspuns:

Eh, nu e chiar o poveste de dragoste dar e experienta mea fiind prietena cu un baiat care ma place de 9 ani, efectiv nu mi-a zis niciodata nimic si inca nu a facut-o dar e cam evident...
asta e toata povestea, sper ca te-ai distrat : )

| YesorNo explică (pentru Den1sa):

Si tu il placi? Daca da, fa tu pasul. Spune-i asa in gluma ca timpul trece.

| Den1sa a răspuns (pentru YesorNo):

Nu, si nici nu vreau sa ii dau sperante

| YesorNo explică (pentru Den1sa):

Cunosc si eu situatia asta. Unde e curajul baietilor in ziua de azi?laughing
Cat timp nu iti spune ca te place, nu ai nimic de suferit

| Den1sa a răspuns (pentru YesorNo):

Exact, dar mai sunt intr-o situatie cu o fata, e prietena mea dar uneori are niste apucaturi de imi vine sa cred ca ma place, e o opsesie pe care a de dezvoltat-o in timp si nu se mai dezlipeste de mine la figurat si propriu

| YesorNo explică (pentru Den1sa):

De data asta, tu o placi? laughing

| Den1sa a răspuns (pentru YesorNo):

Nu ca mie imi plac baietii

| IgnatVictor a răspuns:

Am mai spus-o și cu alte ocazii, dar o mai spun și acum. Cât mai pe scurt posibil.
M-am îndrăgostit de prietenul meu cel mai bun atunci când a început să îmi ofere semne de afecțiune - îmbrățișări, dormit împreună, ba chiar și un sărut pe obraz. Asta s-a întâmplat când eram copii. Apoi grupul de prieteni din care făceam parte s-a împărțit în două, din cauza unei certe. Eu am rămas într-o parte, el în alta. Totuși, păstram legătura. La școală, când ne întâlneam pe hol, vorbeam unul cu altul. Chiar și așa, viața era frumoasă. Totuși, la vremea aia încă nu eram îndrăgostit. Semnele pe care el le-a lăsat asupra mea au început să mă macine abia peste ani. Adică abia când am început să le înțeleg adevărata valoare. Peste câțiva ani, am devenit din nou prieteni apropiați. Iar eu eram conștient că îl plac. Și am reluat câteva dintre obiceiurile noastre vechi, cum ar fi dormitul împreună, dar nimic altceva mai profund. Eram tânăr, nu îmi doream decât iubire. Așa că într-o zi i-am mărturisit adevărul. Și m-a refuzat. Atunci l-am întrebat ce au fost cu toate semnele de afecțiune din trecut. L-am întrebat dacă nu au însemnat nimic pentru el. Și, ei bine, răspunsul a fost că nu. Nici în ziua de azi nu pot să îmi explic comportamentul lui. Mi-a luat câțiva ani să trec peste această dramă. Ulterior, ne-am distanțat puțin câte puțin. Între timp, el și-a făcut o iubită. Eu încercam să mă vindec. Și să îmi dau seama cât de orb fusesem. Peste și mai mulți ani, am început să vorbim din nou, dar foarte, foarte rar. Cam o dată la câteva săptămâni. În prezent, când vorbim, nu se sfiește să îmi descrie cum și-a penetrat iubita în toate găurile, el având minunata și frumoasa vârstă de șaptesprezece ani. Eu fiind cu doi ani mai mare decât el.
Acum câteva luni, când am rămas singuri, m-a întrebat dacă îmi plac fetele. A fost o întrebare grea, dar i-am spus că da, doar ca să scap de orice bănuieli - sincer, nu pare să mă fi crezut și nu îl critic pentru asta; nu am părut convingător. Adevărul este, totuși, altul. Nu îmi plac fetele. Dar nu îmi plac nici băieții. A fost o vreme când am crezut că sunt homosexual din cauză că am fost îndrăgostit de el, dar dragostea aceasta nu s-a manifestat și pentru alți băieți. Și, Dumnezeu mi-e martor, am întâlnit mulți la viața mea. Adevărul e că mă simt incapabil să trăiesc iubire. Întâmplarea din trecut a lăsat o amprentă mare asupra mea. Mai ales când m-am sforțat în ultimul hal să încerc să îi intru în grații. Dar, dacă nu se poate, asta e. Am continuat să trăiesc și am trecut mai departe. Viața nu stă într-un loc. Dacă rămân blocat în trecut, tot ce mă așteaptă mai departe e pierzania.

| YesorNo explică (pentru IgnatVictor):

Eu cred ca sentimentele fata de el au aparut pentru ca erati cei mai buni prieteni. Iar aceasta ruptura te-a oprit din a-ti mai gasi altul. Timpul le rezolva pe toate. Cel mai important e sa incepi sa te iubesti pe tine si sa fii mandru de caracterul tau. Toate se intampla cu un scop, Dumnezeu nu te lasa singur. Va veni ziua cand o persoana va intra in viata ta si te va face fericit mai mult ca niciodata.

| IgnatVictor a răspuns (pentru YesorNo):

Îți mulțumesc. Mesajul tău mi-a făcut ziua mai bună.

| YesorNo explică:

Multumesc mult celor care au raspuns si au avut curajul sa povesteasca. Sunteti the best