| ASTCRW a întrebat:

Heey! Tocmai am trecut printr-o despărţire, după o relaţie de 6 luni. Vreau nişte statusuri, care să-mi exprime starea de indiferenţă faţă de respectivul, P.S. : Eu am pus punct relaţiei, din caura pierderii încrederii! big grin

Răspuns Câştigător
| SweetRainbow a răspuns:

Păi să începem...:

Fii atent să vezi cum doare, cand o să mă vezi nepăsătoare!

Şi te doare când vezi că nu-mi pasă, şi îţi zic mereu: nu mai contează, hai lasă.

Nu uita, că tu ai ales sa te-ndepărtezi. Ti-am zis că daca o faci nu o să mă mai vezi.

Şi toţi mă întreabă ce s-a intâmplat... Le răspund scurt: "Nu mă interesează, l-am uitat"!

Degeaba plângi şi regreţi. Tu nu credeai c-o să mă pierzi. Dar astăzi plângi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Zâmbetul meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a întâmplat.

O vezi cum pleacă, cu ochii goi. Eşti prea mândru să o opreşti. Crezând ca vine inapoi.

Dacă ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheamă-ţi zdreanţa că poate ea îşi mai face griji.

Nu mai sunt fetiţa ce-o ştiai tu mai demult. Poate nici n-ai observat. De la un timp am mai crescut!

Degeaba îţi pare rău şi laşi capul plecat, ce a fost între noi demult s-a terminat.

Deşii tu crezi că esţi la înălţime, eu sunt şi voi fi mereu mai sus ca tine.

Lasă-mă cu textele ce nu mă interesează. Lasă-mă cu lumea ce nu mă agreează.

Vreau să mă remarc, să nu fiu cicălită. Să rămân mereu o puștoaică cam trăsnită!

A fost un inceput frumos urmat de un sfarsit urat. Dar orice sfarsit isi are un nou inceput.

5 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Nu are rost sa pui statusuri, mai ales ca tu ai pus punct relatiei. Asa ii demonstrezi ca suferi. Nu te mai gandi la asta.Va trece de la sine

| TooManyXoxoA a răspuns:

I don't even care that much, so why do i even bother?

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| jacobtim44 a răspuns:

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2.Nu pot fi a oricui Da` dacă pleci o să fiu a nimănui! sigh

3.Te rog nu`mi spune că ţie dor Doar aşa că şti ce vreau s`aud. straight face

4.Ce tare.ha…ca filmul ăsta e`nfloare Iar eu nu...

5.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

6.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

7...

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

.

| MαℛყshKα a răspuns:

Salut...trist...(ړײ) Есть поступки, которые нельзя прощать! Есть слова, которые нельзя забыть! Есть моменты, после которых люди из самых близких, становятся НИКЕМ(ړײ)!