| MalinaAndreea a întrebat:

Hei.A vandut cineva pe unul din site-urile tocmai.ro sau olx? Daca vrea cineva sa-ti cumpere unul din produse cum se procedeaza? Cand primesti banii si alte lucruri asemanatoare?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am si vandut si cumparat.
Daca cineva e interesat de produsul tau te suna, iti da adresa si trimiti coletul cu plata ramburs(plata la destinatie cand ridica coletul).Cu posta romana dureaza cam 3 zile pana ajunge coletul la destinatie si inca 3 ca sa vina banii.
La posta tu platesti transportul dar incluzi acei bani in ramburs. Daca vinzi un produs de 50 lei pui la ramburs 60.
Numai ca trebuie atentie ca se merge pe incredere nu e ca pe okazii unde exista calificative.