| DoriB20 a întrebat:

Hei! Am dat examen la medicina si nu am intrat anul asta.Am obtinut nota de 7, 32. Examenul a fost din bio+chimie(Cluj).Ma gandeam sa stau un an acasa si sa dau la anul avand in vedere ca anul acesta m-am pregatit pentru medicina cam 4 luni singura, fara profesor si poate ca intr-un an as reusi sa performez.A mai fost cineva in situatia mea? Voi ce m-ati sfatui? happy

3 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Pierzi mai mult stând un an acasă decât plătind un semestru pentru că nu ai intrat la fără taxă. Dacă inveti bine, o să intri semestrul 2 (sau anul 2, nu mai stiu cum se face) la fără taxă si poate si la bursă. Dacă nu inveti bine, degeaba stai un an acasă si intri cu nota mare la fara taxa si apoi ajungi oricum la cu taxa. Deci du-te acum.

| DoriB20 explică (pentru LoveSleep):

Nu am intrat deloc, nici la taxa

| LoveSleep a răspuns (pentru DoriB20):

A, sunt chior, n-am văzut.