| ContAnonimat a întrebat:

Hei!
Am nevoie de un răspuns urgent ..am un tv UTOK si as vrea sa il conectdz la un Samsung j5, am văzut ca in spate la tv era o mufa de USB, mai exact ce vreau sa spun. vreau sa vad pe tv ce e în telefon

Răspuns Câştigător
| Gerard9965 a răspuns:

Nu poti prin cablu USB. Daca ai un USB poti vedea pe TV doar pozele sau videoclipurile.
Daca vrei sa vezi continutul, ai nevoie de un cablu HDMI, dar din cate stiu nu merge la telefoane. Daca ai un laptop, poti folosi un HDMI sa faci legatura, sau sa conectezi PC-ul la TV. Ar trebui sa aiba o mufa in spate ca cea a monitorului si astfel, folosesti TV-ul pe post de calculator si poti vedea ce vrei.