| Anaasstasssssiaa a întrebat:

HEI.
Am,, punga" cu puroi la gingie.
Jos, în partea dreaptă.

Precizez ca dintii nu imi sunt cariati sau plombati. Nu simt nici macar o durere la dinti, dar m-am trezit de câteva zile cu această punguta mica.

La dentist nu pot ajunge curând.

Ce pot sa fac?
Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Probabil ai abces dentar. Ignora-l si lasa-l sa se sparga.
Se pot administra antibiotice, pentru a scapa mai rapid de infectie, dar trebuie sa intrebi medicul de familie sau farmacistul ce fel de pastile sunt necesare.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Antibiotic 5 zile fa priza usoara din 8 in 8 ore (Ospamox de 1000 mg) te sfatuiesc sa mergi la dentist pentru un consult probabil ai ori gegivita ori ti so deschis un canal si esti sensibil/a cand tragi curent! BFT!