| Anothergirl22 a întrebat:

Hei! Ați reușit să călătoriți astral? Daca da, cum? În diferite momente, încă din copilărie, am trecut prin starea aceea vibratorie, cu zgomote ciudate și puternice, în care efectiv simțeam ca și cum m-aș desprinde de corp. In acel moment, mă speriam foarte tare și mă trezeam. După ce am mai crescut și am citit despre dedublare, mi-am dorit să mă abandonez acelei stări și să pot să mă desprind până la capăt. Dar mă lua foarte tare frica, de fiecare dată. Cu cât mi-am dorit mai mult să reușesc, cu atâta perioadele in care simțeam conștient vibrațiile, s-au rărit (cam de 6 luni n-am mai atins starea aceea).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi sa întâmplat, dar am experimentat visele lucide de mic copil.
Nu toți oamenii pot călători astral și nu pentru că nu ar putea, dar au un grad de conștientizare mai mic. Poate ești un suflet conștient venit pe pământ, sper să nu crezi că sunt nebun laughing. Bănuiesc că nu crezi în Dumnezeu sau prosti din astea, nu?

| Anothergirl22 explică (pentru anonim_4396):

Și vise lucide am experimentat. Este posibil. Am mai vorbit cu o femeie psihilog-nutritionist, căreia i-am povestit foarte pe fuga ce am experimentat și mi-a zis că este un dar aparte, că ea merge la ceva ghid în meditație ca s-o ajute sa atingă starea vibratorie. Și a zis că nu am reușit să mă desprind din cauza fricii, că trebuie să abandonez vibrațiilor. Nu te cred nebun, că doar și eu gândesc așa și sunt pasionată de subiect. Și nu, nu cred in Dumnezeu sau in Satana sau în alți zei laughing

15 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Da, datorită persoanei care am fost și sunt. Mai mult oamenii adevăratului Dumnezeu călătoresc astral, scrie și în Biblie.

| Anothergirl22 explică (pentru Celcestietot):

Si care ar fi adevăratul Dumnezeu? Este ceva relativ. Cum a fost experiența și cum și reușit? Ai meditat pentru a atinge starea vibratorie sau și obtinut-o involuntar?

| Celcestietot a răspuns (pentru Anothergirl22):

Cel al Bibliei, al Vechiului Testament, zic eu. Experienta a fost ca intr-un vis si mai mult in somn mi s-a intamplat. Nu meditatie, nimic, datorita felului meu de a fi, a vietii mele.

| mentholinks a răspuns:

Parca am reusit de cateva ori dar nu vedeam nimic doar umbalm prin camera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este posibil la oamenii obisnuiti cum suntem noi toti. Cand sufletul iese din trup, trupul moare, ceea ce nu este posibil sa mori si sa reinvii. Doar imagini in cap nimic altceva. Poate si stresul sau teama sa te bage in asemenea stare. Mie mi se intampla cand sunt in pericol, amenintari fizice in apropierea mea. Adica, situatia aia in care cineva care face ceva oribil este aproape de mine si nu pot sa fug, trupu meu reactioneaza in modu asta.
Nu a reusit nimeni sa moara si sa reinvie pentru un asemenea experiment, sunt mincinosi. Oamenii astia nu-s destul de evoluati "spiritual" pentru asa ceva. Plus ca toata faza cu spiritualitatea trebuie mai intai inteleasa psihologic.

| VI3 a răspuns:

Salut! Ai citit cărți ezoterice?

| Anothergirl22 explică (pentru VI3):

Ezoterice nu am citit laughing dar mi se pare un subiect important și poate as citi așa ceva, daca mi-aș face timp happy

| VI3 a răspuns:

Referitor la întrebarea pusă.
Caută pe YouTube, exerciții pentru a-ți deschide al treilea ochi. Meditația ajută și ea, măcar 15 Minute.

| Anothergirl22 explică (pentru VI3):

Ca meditație mai fac mindfulness uneori. Pentru al 3lea ochi n-am incercat pana acum, dar suna interesant. Mersi de sfat happy

| VI3 a răspuns (pentru Anothergirl22):

Ai multe avantaje dacă îți deschizi al treilea ochi, dar durează ani de zile. S-ar putea să se deschidă mai repede la tine, pentru că sunt șanse să îl fi avut în viața trecută deschis.

| Anothergirl22 explică (pentru VI3):

Tu ai reușit să ți-l deschizi?

| VI3 a răspuns (pentru Anothergirl22):

Nu, pentru că acum ceva timp am dat peste exercițiile acestea. Știam de al treilea ochi, dar nu știam că poți să-l deschizi prin exerciții.
Dacă îți vei deschide al treilea ochi, o să ai o intuiție mai bună și vei fi mai înțeleaptă, vei avea o rezolvare la orice problemă pe care o ai. După înțelegerea mea, cred că al treilea ochi este cred eu legat de subconștient.

| Anothergirl22 explică (pentru VI3):

Foarte interesant. Nu e târziu încă. Vei reuși, dacă îți dorești și crezi in tine happy

| VI3 a răspuns (pentru Anothergirl22):

În niciun caz nu este târziu, am doar 18 ani.