| Mariushgv a întrebat:

Hei, care e diferenta dintre un agent de politie si un ofiter, ofiterul a fost si el agent?

Răspuns Câştigător
| LadyDot a răspuns:

Ofiterul este superior agentului. Ofiterul are studii superioare. Agentii ii poti vedea pe strada, ofiterii stau mai mult in birou neimplicandu-se in chestiuni de ordine publica.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ofițerul a fost înainte agentă, adică polițistă este așa.
Dacă ar fi acum ofițer dar a fost agent, la birou, și-ar sprijini coatele pe masă.
Fosta agentă și-ar sprijini balcoanele. (glumă).