| noname2021 a întrebat:

Hei,ce parere aveti de alimentele bio din magazine?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu e fake, e bio, adică cu pământul îngrășat cu rahat dospit, iar nu cu chimicale din fabrică.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Scumpe, cu gust mai slab uneori, si tin foarte putin.
Avantaje nu stiu daca exista. Cand vreau "bio" adevarat, cumpar de la gospodarii din zona.

| Drimmero a răspuns:

Vrajeala proasta, nu exista nimic bio comercializat decat daca cresti tu in curte, nici asa nu e bio 100%.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca sunt SCUMPE in primul rand, iar legat de partea BIO, presupun ca... chiar sunt bio si mai bune ca celelalte. Sau mai bine zis, celelalte sunt mai "rele" decat sunt cele bio, asta este cert.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Se crede ca sunt mai bune, si ca cele procesate probabil ca sunt.

| oglindasultanului a răspuns:

Ingredientele care nu imbolnavesc, sunt rare, si costa extrem.

| CleanHeart a răspuns:

Sunt ok

| Michaeel a răspuns:

Bio sau nu, putin ma intereseaza.Cumpar ce gasesc la cel mai mic pret