| xFlo a întrebat:

Hei! Credeti ca e ok sa dau nu dau pisicii doar mancare pentru pisici? Ideea e ca pana acum ceva timp i-am dat doar bobite, de curand am traversat o perioada cam grea cu banii si nu am mai putut sa-i cumpar asa ca i-am dat mancare pe care o mananc si eu,pe care o aveam in casa (lapte,smantana,supa cu paine, carne, peste ). Ea avut inainte de asta probleme cu alergia,ii cadea blana si facea bube,se scarpina pana isi facea rani. Am fost la veterinar si i-am cumparat mancare pentru psici hiperalergice care era cam scumpa, dar totusi i-am cumparat cum a zis veterinarul. Dupa ce am terminat cura de 12 zile,i-am dat din nou bobite obsinuite si iar incepea sa faca rani,sa se scarpine.
Dupa aceasta perioada in care a mancat doar mancare din care mancam si eu,i s-au inchis toate ranile si i-a crescut blana in zona in care ii cazuse.
I-am cumparat iar bobite (pentru psici sensibile, blana si piele) deoarecea mi-am revenit financiar dar totusi nu as vrea sa renunt sa-i dau mancare pentru ca ii place. Voi ce credeti, e bine sau nu?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da, nu e ok să dai nu dai mâncare unei pisici de pisici.

| Dismally a răspuns:

Cred ca si pisica ti-ar multumi daca ai renunta la bobite happy

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cu totii ne vrem animalele de companie sanatoase si fericite, insa nu de fiecare data este posibil asta! Nu cred ca tine de ce fel de mancare ii dai ci de ce fel de boala poate lua pisica ta din mediul ei inconjurator! Eu pisicii mele i dau de cand e mica pana acum la varsta de 3 ani atat bobite cat si mancare care o consum si eu! Nu i le dau alterate insa cand mananc si eu, mananca si ea! Incearca sa nu ii cumperi chiar cele mai ieftine bobite si sa ai grija si de igiena ei! Meriti"a doua sansa"