| Irina009 a întrebat:

Hei cum e bine sa faci exercitile la sala pentru o fata in fiecare zi sa faci toate grupele de muschi? Si daca tin si o dieta care te ajuta sa si slabesti ( dieta rina) pot avea rezultate? Altele au slabit 6 kg cu dieta rina +sala(aerobic) eu vreau fitness, cum e bine sa fac exercitile? Stiu foarte multe cica solutii 1. Toate grupele intr o zi timp de o luna cu diverse aparate ex, 2. O grupa pe zi... si mai vreau sa stiu la 13 ani eu ma apuc de sala pentru ca nu mi implace deee loc cum arat sunt plinuta, am solduri etc ..si ma apuc de sala vreau sa stiu daca trebuie sa iau suplimente nutritive pentru crestera muschilor( din cate stiu peste 3 luni se vad schimbarile (MICI) dar eu mai tin si dieta asta. si o sa ma duc zilnic si o sa trag de mine ca vreau sa mi indeplinesc visu, s-ar putea sa se vada mai repede rezultatele(cu dieta)? (Eu vreau sa scap de burta, solduri, si sa cresc n masa musculara la grupa cea mare a piciorelor) si alta intrebare am mai auzit de la alti ca peste 3 luni nu prea o sa mai cresti in masa musculara stagnezi. si am auzit diverse de rasp ( i-a suplimente timp de 2 sap, schimbi numarul de serii. Si repetari)? E bine

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

In trecut daca vedeam vanatul in apropiere si fugeam dupa ea si o omoram spuneam las ca o lasam aici ca na sa ne odihnim masa musculara,masa musculara este proiectata ca in fiecare zi sa-si faca datoria,masa musculara nu stie ce faci tu acolo, cand tu faci sport organismul se readeapteaza la efortul facut, poti face zilnic toate grupurile de muschi, asta cu odihna e aiureala care nu are legatura cu organismul uman, scaparea de burtica se poate prin a consuma mai putine calorii indiferent de ce manci, daca manci un chips de 500 de calorii tot vei slabi, iale pe rand consuma mai multe proteine sa nu pierzi masa musculara si multe legume, fructe moderat, low fat lactate, un iaurt pe zi sau un mar pe zi e o binecuvantare parerea mea pentru organism, daca nu progresezi mereu numai creste masa musculara + genetica ta, vezi de tatal tau cum arata

| Irina009 explică (pentru RAY):

N.am tata..., dar cu dieta rina e buna( o zi de proteine, o zi de amidon, o zi de carbo, o zi de vitamine dieta este pe etape)?

| RAY a răspuns (pentru Irina009):

O porcarie ca orice dieta, intelege ca doar caloriile conteaza si ca e ok sa manci carne zilnic ca tine de foame si 800 de calorii e ok la inceput asa sa descoperit cei care tin dieta stricta au rezultate desi ambitie sa mearga mai departe

3 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Nu trebuie sa faci in fiecare zi fiecare serie de muschi.Ai nevoie de o pauza,eu recomand o zi sala intens pe o anumita categorie de muschi,o zi pauza,alta zi cu o categorie de muschi si tot asa.Un regim alimentar sanatos,apa multa,si sport, asta este cheia.
Vei stagna la un moment dat, dar asta nu trebuie sa te descurajeze, din contra, mergi inainte cu programul pe care tu o sa ti-l stabilesti.