| anonim_4396 a întrebat:

Hei!

Daca TPU s-ar inchide, sa zicem, care ar fi momentele de care v-ar fi dor?

Mai stiti prima data cand ati intrat pe TPU? Cum a fost? Cum vi se par acele "vremuri" fata de cele de acum?

Ma gandesc ca cel putin o intrebare v-a facut sa radeti, sa plangeti (putin probabil laughing ), sau v-a suparat, sau poate v-a motivat. In acel moment v-ati format o impresie despre ce poate lumea sa gandeasca, zic eu. Care e acea impresie?

Si da, poate pare ca este intrebare pentru cei care stau de mult timp pe aici, dar ma refer asa in general... La ce v-ati gandit cant ati intrat pe TPU si ati inceput sa raspundeti la intrebari? Sau sa zicem, prima problema de pe TPU. Ce faceti de fapt aici?

Poate ca cineva recunoaste anumite "personaje din ce zic, asa ca o sa raspund si eu oarecum la ce am zis. Cam... ciudat nu? big grin

Eh...

La inceput parca am intrat in "necunoscut" laughing Am vazut multe "prietenii" pe aici, persoane care cam stiai ce gandesc in functie de ce raspuns postau. Cumva parca am vrut si eu sa cunosc mai multe persoane si sa incerc sa le inteleg problemele.

Apoi totul era amuzant, raspundeam pe la intrebari, titlul de campionul zilei( care acum imi pare ca se dau raspunsuri doar pentru asta -peste 100 de raspunsuri pe zi?- pe bune?), vorbeam cu ceva "amici" de pe aici si parca era frumos sa zic asa laughing

Imi e dor de intrebarile alea care ma puneau pe ganduri, care ma faceau sa imi para rau pentru ca eu sunt asa norocos fata de altii cu probleme foarte grave. Si asa aparea strea mea de tristete. Mai erau si problemele de aici, si toate astea ma deprimau. (Mai mult cele de aici). Si poate de asta ma refugiam pe TPU. Mai ales cand simteam ca as fi vrut sa opresc noaptea si sa nu mai vina ziua de maine. Sa "dorm" mereu in liniste. Dar asta e alta poveste.

Cateva luni eram foarte activ ^_^. Nu prea stiu de ce laughing S-a intamplat sa cunosc multe persoane, ulterior sa vorbim pe Facebook si alea. Si acum tin legatura cu, cateva. Stiu la cine sa apelez big grin

Imi e dor de cand trimiteam felicitari si vorbeam mai despre orice. Sper ca isi mai amintesc cativa big grin

Dupa cam totul era... la fel. Vedeam la notificari intrebari ale prietenilor pe acelasi subiect, mereu si mereu si mereu... deja se stia. Fie intrebari de la rapiri si securitate( se stie cine laughing ), pana la intrebari despre viata si depresie( si aici), si alte intrebari conversationale care chiar nu le vedeam rostul (aici va dati seama). Mai erau si intrebarile de la dragoste si sex, care cred ca un sfert sunt puse doar sa mai radem. Sau cele legate de teme. De aia s-a inventat Google mai.

Oare numai eu m-am plictisit de astea? Si totusi mai sunt pe aici laughing

Ma gandesc ca TPU era altfel odata, nu ca acum. Chiar daca nu am vazut eu prea multe, o sa imi fie dor de linistea de la inceput. big grin

Daca ati citit pana aici, mersi si ne mai auzim...

Pa-pa kiss

https://www.tpu.ro/......ina-5.html

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Ajungi sa te plictisesti, fiindca cumva intrebarile se tot repeta chiar daca sunt de la useri diferiti. Ideea sit ului e draguta, sa poti ajuta sa poti sa dai un sfat si sa primesti. Am si invatat lucruri noi, nu am stiut niciodata cat de greu le e si baietilor sa abordeze fete, cat de urata e pentru ei zona prieteniei etc

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Bai asta e intrebarea mea laughing

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Bai ti am cerut voie, raule crying

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Da am zis ca nu laughing

| minrest a răspuns:

Daca se inchide TPU, activez mai mult pe Quora, ma inscriu pe Reddit, asta este, viata merge inainte.

| aXy99 a răspuns:

Mi-ar fi dor de intrebarile tragicomice de la categoria 'Dragoste si sex'. Erau multe intr-o perioada.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Corect,si mie crying

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Prima dată? Am fost în 2018 și într-un fel mi-e dor de vremea aia, că nu înțelegeam aproape nimic. Ehh, m-am mai „maturizat" de atunci. Crezi că mai rezista atâta timp contul ăsta dacă rămâneam la fel de?
Dacă s-ar închide?
Aș intra pe yahoo answers, am cont cred că și pe acolo. N-am văzut nimic de pe acolo, adică nu am fost „activă", dar din câte am auzit, oamenii de pe acolo doar de „caterincă" se țin. Pe quora nu e așa de interesant. Mai intru rar pe acolo și mai răspund la câte ceva, dar foarte rar.