| MayhemChimera a întrebat:

Hei.Daca vreau sa trimit un colet prin posta trebuie sa platesc ceva avand in vedere ca persoana careia ii voi trimite coletul va plati transportul? Funda celui mai folositor raspuns☺

1 răspuns:
| alexbit90 a răspuns:

Din cate stiu se plateste pe kg, depinde cat de greu este coletul

uite aici un link pentru calculator postal.

este setat pe colet intern cu ramburs:

https://www.posta-romana.ro/calculator-de-tarife.html#15-Colet poștal intern cu ramburs

este ceva estimativ eu am facut un test daca coletul are 2 kg si o valoare de ramburs de 50 lei + valoare declarata tot 50 lei vei plati 15 ron gen.