| anonim_4396 a întrebat:

Hei! De 2 ore mi-a venit prima menstruatie,îmi curge o chestie maro puțin deschisa.E normal așa? Și când m-am dus la baie pe chilot era sânge pe jumătatea chilotului(asta a fost înainte sa-mi pun tampon, deja îmi curgea acel lichid) Înainte îmi curgea rosu (pe chilot)și după ce mi-am pus tamponul îmi curge maroul acela deschis.Și dacă e normal când o sa-mi curgă sânge?

2 răspunsuri:
| emayperritos a răspuns:

Pai este posibil sa fie sange. Si mie cand mi-a venit imi curgea sange mult sange. Anseamna ca o sa treaca menstruatia in curand, apoi dupa cateva zile o sa ai acele dureri de burta si o sa-ti revina sangele la normal apoi o sa treaca.

| anonim_4396 explică (pentru emayperritos):

Deci înainte sa-mi pun tamponul era sânge(modert), acum când mi-am pus tamponul maroul este intre deschis. Vreau sa știun când îmi va curge sânge