| geoconda a întrebat:

Hei! De câteva săptămâni un băiat îmi dă mesaje, spune ca ar vrea să fie cu mine, îmi zice că sunt frumoasă, chestii de astea.
El e plecat în străinatate, eu sunt minoră, el e mai mare ca mine cu 7 ani. Eu nu vreau o relație, nu neapărat că nu vreau cu el, e drăguț, dar nu vreau eu de la vârsta asta, i-am spus si lui, dar tot îmi dădea mesaje pe fiecare seară când venea de la muncă si vorbeam diferite chestii. Eu, parcă sunt atrasă de el, dar e și diferența asta de varstă, părinții mei sunt cam stricți, la școală o duc bine, am alte planuri pentru viață. De câteva zile nu mi-a mai dat mesaj, iar eu mă obișnuisem să vorbim, mă îngrijorez, oare nu mai e interesat de mine, acum ma simt tristă sufletește, parcă sunt dezamăgită. Așteaptă să îl caut eu? Poate că el vrea să își bată joc de mine, deși a zis că nu. Poate vrea doar o consolare în urma relației pe care a avut-o?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cine știe. Poate că tu reprezinți pentru el tot ce a lăsat el în urmă aici. Dar acolo apar tot timpul provocări noi la care trebuie să le facă față. Așa că acum nu mai are timp de tine.

| geoconda explică (pentru sadrian46):

Mda. Nu ne cunoastem, doar asa viral de pe net

| geoconda explică (pentru geoconda):

Atunci daca nu are timp pentru mine, inseamna ca nici nu ma place

| Freya1 a răspuns:

Trebuie să conștientizezi ca scoala la ani tai primează. Plus relația cu părinții tăi trebuie sa fie una buna mai ales daca sunteti ok ca si familie.
Băieții vin si pleaca Si de acum o sa mai întâlnești destui. Daca tu nu simti ca e ok si in regula sa faci pasul de a avea o relație nu o face.Si in fond, daca el nu a putut accepta decizia ta exista posibilitatea ca sa urmărească doar sa se vada cu tine cand vine in tara si sa aiba cu cine face sex.