| AsteaptaMaDincoloDeMoarte a întrebat:

Hei...Deci am o problema. Nu sunt carismatic deloc, ba chiar din contra.
Arat normal, ma imbrac casual, dar efectiv lumea nu ma place orice as face.
Efectiv se intampla sa merg pe strada si sa vina oameni random la mine si sa imi spuna ca ii enervez.Nu glumesc, efectiv merg pe strada si vine lume la mine si imi spune ca nu le place prezenta mea.
Si sunt normal. Singurele chestii cu, care ies in evidenta sunt ca ma imbrac doar in negru(si oarecum bate la ochi) si ca am parul lung (ca baiat), dar atat.
Efectiv devin antipatic si lucrul asta ma distruge.
De ce sunt asa? Nu am facut nimic, nu am cine stie ce renume in oras. Aveti vreo explicatie? Ati patit si voi?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te confunda aia cu un interlop

| sierra1 a răspuns:

"ma imbrac doar in negru...devin antipatic... vreo explicatie?"

incearcă să lucrezi pentru inceput, la culori!

| SilentRain a răspuns:

Pfffaaa laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu te mai chinui să placi lumii. Poate asta te face să pari crispat și inconfortabil. Asta nu o cred ''merg pe strada si vine lume la mine si imi spune ca nu le place prezenta mea.''

| AsteaptaMaDincoloDeMoarte explică (pentru supadeceapa):

Hai cu mine doua ore prin oras sa vezi )

| supadeceapa a răspuns (pentru AsteaptaMaDincoloDeMoarte):

Pe bune că aș veni. Eu cred că e doar în capul tău.

| Dismally a răspuns:

Asta este doar parerea ta, cu siguranta ai si tu multe calitati, multe lucruri care pot fi atragatoare, doar ca nu le vezi. Daca te imbraci in negru si ai parul lung, cel mai probabil asculti muzica rock, cauta persoane cu care ai ceva in comun si ignora-i pe ceilalti.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Si eu daca as trece pe langa tine te-as privi cu tristete: uite saracu, n-are toti boii acasa. La tara se zice: intra si tu in rand cu oamenii!

| AsteaptaMaDincoloDeMoarte explică (pentru CodrutElian1990):

Cum sa intru in rand cu oamenii? nu o sa ma tund doar pentru ca asa vrei tu)

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AsteaptaMaDincoloDeMoarte):

Eu nu vreau sa te tunzi. Eu ti-am zis care este gandirea oamenilor. Tu faci ce vrei, dar atunci nu te mai plange ca esti marginalizat. Ca sa fii iubit de cei din jur trebuie mai intai sa te iubesti tu.
Dar... iarta-ma, daca rastalmacesti ce zic oamenii, asa cum mi-ai rastalmacit spusele nu este de mirare ce sustii.

| AsteaptaMaDincoloDeMoarte explică (pentru CodrutElian1990):

Ce mi-ai spus? Sa intru in rand cu lumea? Cum? Doar am zis doua lucruri mici despre mine, nici macar nu ma cunosti ca persoana si imi zici sa ma schimb

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AsteaptaMaDincoloDeMoarte):

Ce-am zis eu si ce ai inteles tu. Nu-mi mai scrie, ca nu-mi place sa blochez userii.

| Ineys a răspuns:

Sunt niste idioti cei care fac asta. Ignora-i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuză-mă că-ți zic, dar cred că trăiești într-un oraș sau cartier unde lumea e foarte ignorantă și îngustă în minte. Nu are cum într-un oraș civilizat să se întâmple așa ceva, să vină oamenii pur și simplu la tine pe stradă și să-ți spună că îi enervezi numai datorită stilului vestimentar și al frezei. straight face

| frikk a răspuns:

Te machiezi? Îți faci unghiile, etc?
Da, și, uneori, e înfiorător - arăți creepyhappy