| anonim_4396 a întrebat:

Hei dragilor, dat fiind cele întâmplate cu fostul meu șef care și-a bătut joc de mine și a avut grijă de fiecare dată să pună sare pe rană atunci când avea ocazia, am decis să plec din această lume rea și superficială.
Dat fiind că nu voi putea fi niciodată ca tipele acelea cărora el le trimite cerere, nu voi avea niciodată șarm sau carismă, nu voi fi niciodată atrăgătoare pentru nici un bărbat, am ales că e mai bine să pun stop și să rup firul vieții care mă leagă de această lume.
Înainte să-mi iau adio de la această lume, i-am trimis și lui mesaj pe WhatsApp unde i-am reproșat toate umilințele și glumele proaste pe care mi le-a făcut. Nu am așteptat să-l citească și să răspundă, deoarece am închis WiFi-ul, datele mobile și telefonul. Am vrut doar să știe că el, un om (presuspus) al Domnului, care trebuia să ridice moralul oamenilor, nu să-l doboare, este vinovat pentru pasul radical pe care urmează să-l fac.
El este vinovat pentru tot. Nu voi avea niciodată fizicul acelei fete cu picioare lungi căruia el i-a trimis cerere și căreia i-a dat like la majoritatea pozelor ei sexy. El are gusturi rafinate, ceea ce eu nu sunt, nu am fost și nici nu voi fi vreodată, de aceea, nu merit să trăiesc.
Mi-a făcut plăcere timpul petrecut pe acest site.
Dacă la noapte sau mâine dimineață veți auzi la știri că o fată din Constanța de 20+ de ani și-a încheiat socotelile cu viața, să știți că eu sunt aceea.

Rog editorii acestui site să nu șteargă această postare, deoarece nu vreau să vă las în dubii ca unii dintre voi să întrebe de ce nu mai postez, etc.
Ca precizare: acesta e singurul meu cont real, cel de mai jos este un fals care îmi folosește poza și pseudonimul ca să se dea drept mine: https://www.tpu.ro/utilizator/acboly

Pun punct aici acestei vieții superficiale și mizerabile.

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Sa mori pentru niste barbati care nu te baga in seama?!? Nu merita!
Și, știi ceva: ai destulă carisma și șarm, ai arătat asta pe aici, și sunt sigur că unora de pe aici, inclusiv mie, le vor parea rău dacă dispari.
Vezi că lumea asta e suficient de mare încît să conțină bărbați care sa te iubească așa cum ești, ești o ființă deosebita, oricum ai arata, și cine ajunge sa te cunoască poate sa treacă de ce se vede, poate sa te iubească așa cum ești.
Hai, mai alearga un pic. Poate după colțul următor va răsări și soarele tau!

| DjSannan a răspuns:

Aceasta este o afirmație serioasă și îngrijorătoare despre gândurile tale suicidare. Te rog să începi imediat să vorbesti cu cineva care tă poate ajuta, cum ar fi un prieten sau un profesionist în domeniul sănătății mintale. Te rog să nu iei acțiuni negative împotriva vieții tale. Există întotdeauna speranță și ajutor disponibil.

| Emma30555 a răspuns:

Nimeni nu se sinucide fiindcă fostul șef o ia la mișto sau nu o place, nu e un motiv suficient. Dacă vei face acest lucru, deși eu nu cred asta dar dacă vei face va fi fiindcă ai probleme mult mai grave care te doboară, va fi fiindcă nu te poți integra în societate, fiindcă te simți singura și fiindcă ai vrea sa fii opusul a ceea ce ești, fiindcă îți creezi lumi paralele cu realitatea. Ai făcut marea greșeală sa vezi doar ceea ce îți lipsește nu ceea ce ai. Dacă te vei sinucide cu adevărat, va suferi doar mama ta, ar trebui sa te gândești la ea dar probabil ca nu îți pasa decât de tine. Dacă crezi în Dumnezeu asa cum ai spus nu ai face asta. Problema este ca nu ai personalitate și nu ști cine ești, nu sti ce vrei, visezi cai verzi pe pereți nu te accepti asa cum ești. Mi se pare acest mesaj de pe acest cont, deplasat, deși îmi pare rău pentru tine, dar cumva ma și enervează. Tu nu asta trebuie sa ceri lumii, nu ai nevoie de mila lor. Ai nevoie de demnitate, de psihiatru ai nevoie sa te maturizezi. Mi ar părea rău pentru tine dacă s ar întâmplă ceva cu tine dar pe de alta parte sinucigașii nu au alta șansă dacă nici atât lucru nu pot face și anume sa trăiască viata lor. Crezi ca fostul tău șef, om al bisericii se va simții vinovat? Crezi ca nu și va continua viata? Nu se va simți vinovat fiindcă ce crezi, nici măcar nu este vinovat dar tu nu poți înțelege acest lucru. Nu este vinovat fiindcă e atras de fete frumoase, cum nici tu nu ești vinovata ca te atrage un preot căsătorit, astea sunt slăbiciuni ale voastre. Este vinovat dacă te a umilit dar asta nu e un motiv destul de bun pentru pentru te sinucide. Asa ca dacă ai gânduri de genul, mai așteaptă, încearcă sa vezi totul și din alt unghi, mergi la medic

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Vrea doar atenție.Nu se va sinucide.Dar e foarte urât că aceste persoane cu probleme psihice corup preoții apoi tot ele vorbesc de rău.Și dacă preotul are demnitate și nu se coboară la mintea acestei fete paranoia tot preotul e vinovat și vorbit de rău.

| Theo94 a răspuns:

"am decis să plec din această lume rea și superficială"
"Dacă la noapte sau mâine dimineață veți auzi că o fată din Constanța de 20+ de ani și-a încheiat socotelile cu viața, să știți că eu sunt aceea."
"Pun punct aici acestei vieții superficiale și mizerabile.
Adio!"

Sper ca nu este ceea ce pare sau ceea ce cred eu ca este, daca da este oribil.
Stiu ca o sa sune cliseic dar treci peste, mergi la un psiholog, ajuta mult, vei gasi alte joburi, alti oameni mult mai ok decat cei sau cel care te-a dezamagit, suparat asa tare, lumea nu s-a terminat cu acel om/acei oameni.

In momente ca astea gandeste rational, logic, analitic nu emotional, vezi care este problema, analizeaza, trage concluzii si gaseste solutia.
Treci peste, a fost doar un atasament irational, pe baza de emotii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ROSALLIA - ești EXACT ca VIRGINII care scriu pe site-ul ăsta și vor femei ca asta.

https://cdn.shopify.com/......20482c.jpg

TU vrei unul frumos ca ăsta

https://i.pinimg.com/736x/69/0e/f5/690ef51544f5cd4c7a596116dfcb2b40.jpg

NICIODATĂ să nu mai vorbești de rău un popă.

Uite aici POPĂ ADEVĂRAT care a fost și a murit.

https://www.google.ro/......ps?/search

Ia UITE în poza asta ce înmormântare a avut și cine a fost.

https://basilica.ro/wp-content/uploads/2016/03/DSC_2185-1.jpg

https://basilica.ro/wp-content/uploads/2016/03/DSC_2205.jpg

Sunt foarte curios dacă GHICEȘTI cam ce NIVEL erau oamenii care mergeau la BIROUL lui de la Mitropolie.

Poți să te gândești că NUMAI ăia din CERURI puteau să meargă în BIROUL lui cu treburi.

| Fantaspirit a răspuns:

Ceri atenție happy

| Fantaspirit a răspuns (pentru Fantaspirit):

Poți vorbi cu mine daca vrei draga mea, daca îmi dai vrăjeală mă combin eu cu tinehee hee nu mai țin cont că ești grasa te acept așa nu mai sa nu te sinucizi, ne sinucidem împreună nu vrei scumpy?

| Fantaspirit a răspuns:

Ce faci draga mea ești mai bine? happy

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Nu fa asta! Nu crezi deloc în Dumnezeu? Nu știi ca sinucigasii nu-și găsesc liniștea în veci? Superficialitatea e o trăsătură a omului prost! Vrei lângă tine un barbat prost? Sunt foarte mulți oameni în lumea asta care CHIAR au probleme grave: boli grele, sărăcie lucie și nu se mai gândesc la suicid! Sinuciderea din dragoste e prostie! Ești tanara, cu siguranță iti vei găsi pe cineva care chiar merita sa te aibă iar în caz ca nu o faci oricum n.ai nevoie. Suntem de varste apropiate, mie puțin îmi pasa dacă voi rămâne singura forever. Am 22 de ani și prea puțin ma interesează cum ma vede lumea! Dacă sunt frumoasa sau nu sau dacă am carisma sau nu! Ca nu ne.am născut sa plăcem lumii! Cauta un psiholog macar, te va ajuta!
Dacă nu a fost în stare sa vadă în tine mai mult decât ambalajul sau carisma e problema mare ( la el).