| ClaraMaria09 a întrebat:

Hei! Eu sunt din Dolj si sunt la facultate in Timisoara si odata ce ma intorc in toamna acolo, as vrea sa dau de permis, acolo. Anul trecut am stat la camin. As vrea sa stiu ce trebuie facut? Imi trebuie viza de flotant si atat? Sau trebuie sa ma ia cineva intr-un domiciliu? Care e procerdura, mai exact?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Trebuie neaparat sa ai mutatie la Timisoara ca sa poti face scoala aici (flotant )

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faci școala de soferi la Timișoara și cerere de examen pentru permis la tine acasă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si anul asta unde stai? Eu cand am stat la camin in Timisoara, mi-au pus o viza de flotant pe spatele buletinului. Daca ai asa ceva, ma gandesc ca ar trebui sa mearga.

Mergi si intreaba la politie mai bine. Adica... si daca iti zicem noi ca merge, nu o sa stai asa pe o ureche big grin.

Succes!