| TheMoon15 a întrebat:

Hei! Fumatul cauzeaza chelie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar poate afecta potenta și plămânii dacă fumezi excesiv, pielea, sistemul nervos și multe altele, plus ca citisem ca scurtează penisul cu un centrimetru dacă se fumează mult și pe perioade îndelungate ( ani de zile )
Alopecia cauzează chelia, factorii genetici, foliculita, bolile autoimune, unele Infecții ale scalpului dar in general alopecia andrigenetica cauzează chelia, stresul îl carunteste, iar de la anemia poate cădea masiv dar creste la loc.

2 răspunsuri:
| Jessica1235 a răspuns:

Afectează plămâni, gâtul, dinți (din câte știu) și aerul pe care îl respirăm

| l4r4w a răspuns:

Nu dar daca faci cancer da