| Magda20 a întrebat:

Imi puteți da idei de cadouri pentru 1 martie pentru persoana iubită?

16 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Martisor la barbati? Doamne Fereasca! De 1 martie barbatii nu asteapta nimic,, pe 24 daca vrei tu sa-i faci un cadou, ca e mai de actualitate pentru ziua indragostitilor pe cultura romaneasca( o prostie si asta).

| Magda20 explică (pentru Drimmero):

La mine în zonă pe 1 martie se pun mărțișoare bărbaților și pe 8 martie ei dăruiesc o floare / ciocolata fetelor.

| Drimmero a răspuns (pentru Magda20):

Ce naspa de baieti...cred ca ar fi subiectul mistourilor din celelalte zone. Cumva din Botosani?

| Magda20 explică (pentru Drimmero):

Suceava

| Iote a răspuns (pentru Drimmero):

Si in Bistrita, si in Maramures, poate si in alte parti.

| Drimmero a răspuns (pentru Iote):

Ce traditii cu totul ciudate, s-o fi luat-o lumea cu susul in jos?

| Iote a răspuns (pentru Drimmero):

Ba nu, acestea sunt traditiile adevarate, din vechi timpuri. Ciudate sunt cele de import, care nu ne apartin si care, sunt adoptate (in mod ciudat!) exact de cei care se considera credinciosi dar nu vad ca in calendarul lor nu exista acei sfinti.

| Drimmero a răspuns (pentru Iote):

Lumea se aventureaza oricum dupa senzational, asa ca nu inteleg de unde mirarea. Sunt de acord ca e prostie asta cu martisoarele an de an expediate, dar totusi...o fata sa-ti dea asa ceva, e jenant!

| Iote a răspuns (pentru Drimmero):

Dar nu e jenant ca un barbat sa se lase curtat de o fata?

| Drimmero a răspuns (pentru Iote):

V-ati invatat sa umblu doar barbatul dupa voi? Va doare gura sa-i spuneti in fata ca va place de x? Nu vad o rusine ca barbatul sa primeasca semnale de genul de la o femeie, mai rusinos e sa se intample lucrurile astea cu un anumit interes/

| Iote a răspuns (pentru Drimmero):

Constat ca nu esti barbat. Nu in adevaratul sesns al cuvantului. Doar pentru ca ai ceva ce iti atarna in pantaloni, nu te fac barbat. Apropo, inlocuieste "voi" cu "ele".

| Drimmero a răspuns (pentru Iote):

Nu e nimic, e dreptul tau sa ai o parere, dar nu inseamna ca trebuie sa fie si corecta.

Chiar asa le doare gura pe femei sa spuna si ele primele ca sunt indragostite sau macar atrase de cineva?

| Andreeush a răspuns:

Fiind prima zi de primăvară ai putea să îi iei flori.

| Iote a răspuns:

De 1 martie se dau doar martisoare.

| Magda20 explică (pentru Iote):

Nu pot să îi dau doar un singur mărțișor, vreau să îi mai ofer și un mic cadou pe lângă mărțișor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva de la atelierul lui Bogdan cu o ata de martisor cred ca ar fi simpatic. https://m.facebook.com/atelierulluibogdan/

Ori niste butoni sau o brosa faina pentru camasa daca poarta. Tu il cunosti cel mai bine si stii ce i-ar fi pe plac.