| Anonimul3315 a întrebat:

Hei lumeee! Astazi vreau sa va intreb. De ce Romania e asa inapoiata? Nu imi dau seama. Noi... chiar daca avem toate formele de relief de care avem nevoie si multe altele. Am avut un trecut maare. Cum am avut multi voevozi care au luptat pentru dreptate libertate etc. dar. Acuma in epoca contemporana... suntem. Trasi in jos. Nu pot explica dar daca e sa compari Romania cu. Spania? Ce iese? De exemplu mi-a zis un prieten ca in Romania nu prea sunt jocuri video dar in Spania iti iei ce jocuri video vrei. Ma rog nu de jocuri video e vorba. Dar. totusi. Pe bune. Uitativa si voi la Romania. Daca e sa citesc pe net ceva de Romania toti zic.,, Bleaaa tara asta e nasoala. Mai bine ma nasteam in Africaa". Probabil in mintea voastra va gantiti,, Tradatorule! Nu esti patriot!" Dar asta e parerea mea. Voi ce parere aveti de lucrul care vi l-am zis?

Răspuns Câştigător
| De_Plus_Ursulet_1996 a răspuns:

Hei.Da ai dreptate dar Romania nu a facut nimic in ultimii ani decat sa batjocoreasca oamenii din afara tarii sau chiar si pe cei dinauntru.Nimeni nu a pus mana sa faca ceva pentru tara noastra. Uita'te si tu se chinuie cu un drum de mai bine de 3 ani care nu a fost gta nici in ziua de astazi.Si app romanii sunt luati in considerare cu tiganii de aceea multi oameni plecati in strainatate sunt batjocoriti si luati in ras

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Comunismul este primul factor care a dus la decadenţă, majoritatea ţiganilor reprezintă şi ei o cauză de regres pe plan intern iar pe plan extern de imagine negativă. Clasa politică de după ' 90 este, totuşi, principala cauză a regresului moral, social şi economic.

| xAkira a răspuns:

Mdah...nimeni nu se ocupa de Romania sa poata fi si ea mai respectata. Avem multe atractii si lucruri care, daca ar fi bagate putin in seama, ar putea duce tara la un alt nivel. Totusi nu dam semne ca am putea sa ne indreptam spre directia cea buna...
Oricum...mai sunt si cei ce vor sa plece din tara din cauza asta...un ex: eu + 5 prieteni de-ai mei rolling on the floor
Dar ar fi frumos sa se faca ceva bun si aici si sa nu ne mai gandim la asta...
Cine stie...

| N0xEterniS a răspuns:

Este mai frumos in alte tari.dar chiar daca vezi toate lumea, tot roman esti, tot in tara ta este mai bine.Romanii sunt muncitorii,aproape toti care au plecat in tari straine, au realizat ceva. Bulangii astea de parlamentarii sunt de vina, alocatiile sunt mici, salariile sunt mici, toate sunt mici in afara de preturi si impozite si plus ca in Romania sunt si multi nevoiasi..printre care si tiganii care su venit in Romania si sau inmultit ca soarecii aici la noi.Toti acestea ne trag in jos si in plus nu avem fondurii si avem si datorii, si aia care aveau sa ne dea banii, acum nu ne mai da, germanii ne zic ''curve''pentru ca ne-am schimbat la razboi.Eu,unul sunt roman si ma mandresc cu asta. Dumnezau binecuvanteze Romania si nici o alta tara laughing

| 7eleven a răspuns:

Nu sunt patriot desi sunt roman pur. am fost in canada si sincer acolo mi-a ramas sufletul si sper ca in viitor dupa facultate sa ma stabilesc acolo si sa iau cetatenie canadiana si sa renunt la cea romana.