| eijibanana75 a întrebat:

Hei! Mă poate ajuta cineva? Am o casetă audio goală și vreau să înregistrez niște muzică pe ea. Am casetofon și cred că pot să înregistrez pe el. Știu că pe casetofon era un fel de buton unde scrie " dub speed normal| |high". Are vreo legătură cu înregistrarea? Și care e faza cu fața a și față b? Cum pun față a?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Dacă vrei să înregistrezi trebuie să ai butonul REC și butonul PLAY iar ca să înregistreze le apeși pe amândouă deodată. Faza cu fața A și B este ca la dvd-urile dual layer, poți să înregistrezi pe ambele fețe ale casetei.Casetofonul să redea fața A caseta trebuie introdusă cu această inscripție spre tine.

| eijibanana75 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Mulțumesc mult!

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru eijibanana75):

Cu plăcere! Mă bucur că informația ți-a fost de ajutor.