| anonim_4396 a întrebat:

Hei, oare e grav daca cand ma enervez crizez, rad si spun lucruri foarte dracesti pe gura de nu nu-ti vine sa crezi si ma mai si musc de mana am o rana la maini urata de tot de la atata muscatura, si nervi si faza ciudata e ca mereu imi apare ceva negru din gura pe maini si e ca caneala si miroase urat zici ca e sulf, si cand ma enervez incep sa zpbier si sa balangan din cap ff repede.
Foarte asemanator cu faza din filmu asta: https://www.youtube.com/watch?v=9_JRAsQwcOo bine acum stiu ce o sa spuneti o sa radeti sau nu stiu ce dar e serios frate :(. se poate sa fiu posedat? sau ce am ca nu mai ma controlez si tot zic multe lucruri gen ca ma vand drailor si dinalea, sau vreau sa vad pe altii ca sufera si explodeaza ciuda in mine si incep sa rad si sa ma uit cu ochi incrucisati, si cand ii vad pe altii ca fac pe grozavii ma enervez, nu ma oftic ingrozitor in gand si daca as fi singur cu o anumita persoana care face pe dura sau *** nas rezista sa nul atac dar cand is cu mai multi nu ma lasa rusinea si ma enerveaza cand vad pe altiii mai destepti si imi place sa-i terorizez si etc ingrozitor dupa ce imi revin is mirat si eu cgen "ce s-a intamplat" etc si vorbesc ff serios, nu stiu ce am dar nu prea am zis nimanui, ar zice cas nebun sau alte chestii si nu am chef, si cel mai grav ca rezist ff greu in situati de umilintza, daca mar face cineva de ras in fata altora creca as exploda cu draci si nebunie dar faza e ca nu le permit si vorbec foate urat si dur si imi place sa-mi bat joc de toti, si sa ma bucur de necazu altora ma face fericit :/ Oare ce as putea face sa nu mai fiu asa a si am uitat sa precizez ca noaptea nu pot dormii de frica ca visez mereu draci intuneric sfarsitul lumiii si numa lucruri ingrozitoare de enexplicat...deja mi-e si rusine la ce am scris dar ma simt mai liber :D

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Faptul de a fii calm, te ajuta sa îți păstrezi o bună sănătate. Nu trebuie sa te automutilezi când te enervezi, pentru ca tot ție îți faci rău și nu merita. Încearcă și pleacă atunci când te enervezi și gandeste-te la lucruri care te fac sa te simți bine, sa te calmezi. O inimă calma este viata trupului. Pretuieste-ți sănătatea și de aceea încearcă și controleaza-ți emoțiile. Dacă nu reușești, cere ajutor de specialitate.

Răspuns utilizator avertizat
| WaterDrop a răspuns:

Daca mai patesti asta, spala`ti repede gura cu sapun.Nu esti posedat, sunt doar niste bacterii extraterestre ce nu`ti dau pace.

| ShaOfHatred a răspuns:

Ia un Snickers.

| Ryss a răspuns:

Eu cred că ar fi cazul să mergi să te spovedeşti, să mergi la un psiholog şi să te consulți cu el şi să încerci să nu mai fi aşa.

| SSS a răspuns:

Misto. rolling on the floor