| Justme12344321 a întrebat:

Hei! Stie cineva daca trebuie sa trimit un colet prin posta, dar trebuie sa il trimit de pe numele meu, iar eu nu pot ajunge personal la oficiul postal, pot trimite pe altcineva cu buletinul meu?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poți trimite pe oricine, la Oficiul Poștal, ca să expedieze un colet, in numele tău. Nu-i cere nimeni actul de identitate. Il va pune să completeze un formular de expediere.

Conditiile sunt diferite la ridicarea unui colet, unde e necesară prezența destinatarului, cu cartea de identitate.