| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Hei.Stiti cumva cat ar costa scoaterea unui tatuaj cu laser de vreo 10 cm?(trandafir cu tulpina subtire)Trebuie sa fac mai multe sedinte?

4 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

Nu stiu cat costa. oricum mult si da, e nevoie de mai multe sedinte si e si al naiba de dureros happy.Eu as prefera sa fac alt tatuaj peste tongue.

| Pe_Viata_Anonim_1994 explică (pentru Blueberry8):

Mi-am facut alt tatuaj peste si arata ca dracu.Stii pe cineva care face desing de tatuaje?

| Blueberry8 a răspuns (pentru Pe_Viata_Anonim_1994):

Nu,sorry.

| ngllllll a răspuns:

Mai bine faci altceva. Cand iti alegi o pasiune, te gandesti daca suferi de la ea sau nu. Altii joaca la pacanele, pariuri. Ocupa-ti timpul cu altceva. Eu m-am apucat de Japoneza la 14 ani, anime, muzica. Gasesti destule chestii interesante, numai sa te uiti si tu putin in jur, sa deschizi ochii. Pictura, arte martiale, judo, filme...
Cat despre tatuaj, se poate sterge. Dar e foarte greu de sters. Poti incerca solutii chimice. Sunt sigur ca gasesti pe net, olx. Teoretic tatuajul este o culoare imprimata pe epiderma cu ajutorul unei temperaturi ridicate. Seamana mult cu procesul de vopsire a unor textile. Tin minte mama punea in cada cu apa fiarta niste Kallos si rufe la colorat. Cum Iei culoarea de pe textile! Cu clor, sau geva asemanator. Si asta in timp. Trebuie cumva sa fortezi epiderma sa se refaca, practic ca si cum ai freca pielea cu smilghel si ai astepta sa se vindece, apoi iar elimini stratul de la suprafata, pana dispare tot.
Doar cateva idei. Succes!