| andreea567890123 a întrebat:

Am o colega. Vreau sa va spun ca de cand sunt cu ea, clasa a3a,profesorii o pupa in fund, ceea ce e deranjant.

Cred ca mama ei se da pe lângă profi ca sa ii puna note mari :

Eram acum un an si toată clasa am luat 6-7 la fizică. Ea a luat si ea 7. Si, a doua zi, ea a avut in catalog pe lângă acel 7 încă 3 de 10. Iar noi,restul, aveam doar acea nota.

O profa, de fiecare dată când ea primeste note mai mici de 10, adică 8-9, ea le mărește cu un punct,normal, ca sa ii puna ei nota mare. In schimb, când aceasta ia 10 direct,sa zicem,nu mai mărește.

La chimie, de exemplu, la mine profa a început să țipe ca am vorbit in timp ce ea predă si cand acea fata vorbea, s-a făcut ca nu o vede.

Eram in timpul unei ore de engleza, pe o alta colega de a mea a văzut-o cum sta pe telefon si a pus-o sa il puna pe catedra. Cand a vazut-o pe fata care o pupa in fund,s-a făcut ca nu o vede.

A da,și linguselile,alintaturile pe care le primește de la ei sunt bizare.

Mama ei lucrează în banca, deci se întâlnește cu multi profesori.

Ce credeti ca face? De ce o pupa asa tare in fund?

As vrea si eu sa aflu niste idei, deoarece e foarte deranjant.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Hmm. Din ce stiu eu intre clasele 1-4 primesti calificative nu note. Sau esti la scoala privata?

| Catrice a răspuns:

Am avut și eu o colega la fel rolling on the floor pana cand terminat liceul a ținut treaba asta, după nu știu.
Ambii parinți lucreaza unu la banca unu la fisc și la fel când s-a enervat o profa de a pus la toți 4, la final de semestru a pui la toți cate 2 de 10 (sau 3 sa iasă 7 nu mai stiu) și ei i-a pus 5 sau 6 sa iasă măcar 9 ca sa fie aia anuala 9, 5.

| andreea567890123 explică (pentru Catrice):

Crezi ca s-ar putea sa faca ceva ilegal?

| Catrice a răspuns (pentru andreea567890123):

Cine știe...nu prea poți dovedi oricum ca ar fi favorizata.

| andreea567890123 explică (pentru Catrice):

Dar chiar ai avut o colega care era si asa pupata în fund, si ai ei lucrau la banca?

| andreea567890123 explică (pentru Catrice):

Oricum, e ceva la mijloc

| Catrice a răspuns (pentru andreea567890123):

Încă lucrează acolo.