| Hamed134 a întrebat:

Hei TPU, am o problema și as avea nevoie de ajutorul vostru.
Acum 3 zile am ieșit in oraș cu niște prietenii.
Eram toți in stare de ebrietate. Trei dintre ei m-au adus acasa dar doar 2 dintre ei au urcat sus cu mine.
Și cred că unul dintre ei mi-a luat portofelul in care aveam vreo 380 de lei. După ce m-au pus in pat le-am spus ca vreau o tigara și au zis ca n-au și când am pus pana pe buzunarul unde îmi era portofelul am observat că nu este. Brusc unul dintre ei a devenit super agitat și umbla prin toată casa ca sa-mi caute portofelul că poate nu l-am luat cu mine iar celalalt era calm ăsta care era calm dădea vine pe celalalt că l-a luat (dar nude față el) + că o m-a pus să-l caut prin buzunare să nu zic că l-a luat el, iar ăla agitat dădea vine pe mine că poate am cheltuit toți banii.
Azi mi-am găsit portofelul in sertarul cu sosește și țin minte ca l-am văzut pe ăla mai agitat umblând la sertar.
Care credeți că mi-a luat banii din portofel?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Pai e clar ca cel care te-a ajutat sa il cauti.
Cand a vazut ca ai descoperit ca nu ai portofelul inainte ca el sa plece sa "panicat" si a vrut sa te ajute sa il cauti cu pretextul ca poate l-ai lasat acasa ceia ce "sa adeverit" ca a avut grija sa il puna el in casa pe undeva.
Acuma ce sa faci iti alegi alti prieteni.

4 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

1. Cum poți să bei în halul ăla?
2. N-ai ce mai face, pe viitor debarasează te de altfel de oameni. Vei pierde mult mai mult.

| Hamed134 explică (pentru Elena9328):

Mulțumesc de sfat!
Păcat că mi-am dat seama prea târziu.

| Elena9328 a răspuns (pentru Hamed134):

Din greșeli înveți. Sănătate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoi.