| わたなべ久美子 a întrebat:

Aseara m-am certat cu parintii mei si cand mam dusin camera mea mi-am luat telefonul si l-am aruncat in dulap si dupa a cazut pe parchet, nu sa intamplat nimic dar mai tarziu cand am dat sa il deschid nu s-a deschis.Am stat cam 15 minute incercand sa il deschid dar nu s-a deschis, dupa l-am pus la incarcat si a stat pana dimineata dar tot nu s-a deschis dupa 2 minute am maiincercat sa il deschid si s-a deschis si imi arata ca bateria e descarcata a mers cat timp a stat la incarcat si dupa ce l-am muat de la incarcat a stat putin si s-a inchis de tot.Cand mam intor de la scoala l-am pus iar la incarcat si a stat cam 2-3 ore siimi arata ca bateria inca e pe rosu dar imi mai arta ca este si incarcat si ca ar trebui sa il scot, l-am scos si a stat cam un minut si dupa sa inchi acum nu se mai deschide de loc.Ce sa ma fac? Ce are? Mai poate fi reparat? Va rog ajutati-ma!crying(( Vreau sa precizez ca telefonul meu e iphone 3g dau funda si vot sunt disperata!

5 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel mai bine e sa-l duci la reparat big grin

| VadTot a răspuns:

De CE nu l duci la reparat si sa vezi ce are!

| Colors a răspuns:

Vezi nu trebuia sa reactionezi asa!
Eu cred ca telefonul tau poate fi reparat, daca nu ii mai poti face tu nimic trebuie sa il duci la reparat daca mai are si garantie este foarte bine, daca nu va trebui sa scoti cativa bani din buzunar! Asa ca ar fi bine sa te calmezi sa mergi cu el la reparat si sa pui cartela intr-un altul ca va dura ceva pana cand va fi gata probabil!

| Pust1uCuBanana a răspuns:

Incearca sa scoti bateri si cartela, stai putin si te rogi sa mearga, le bagi il deschizi si daca merge bv tie daca nu trebuie sa iti iei o baterie noua.

| わたなべ久美子 explică (pentru Pust1uCuBanana):

E iphone nu ai cum sa scoti bateria...sad