| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Hei TPU.Ce inseamna daca am gasit in posta un pliculet cu pamant si 2 banuti? Am gasit si la usa si in posta.

Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Poate însemna orice, după mintea fiecăruia.
Nu pune mâna pe așa ceva sau, dacă ai pus, aruncă și spală-te pe mâini cu apă și săpun, apoi cu apă sfințită.

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Asta poate insemna si bine si rau. Daca persoana care ti-a lasat este bine intentionata iti doreste spor in toate (pamintul insemnind fertilitate banutii, sa ai cit de multi), iar daca e rau intentionata pamintul inseamna nici nu vreau sa spun moarte (adica sa te vada in pamint)iar banutii in unele obiceiuri de inmormintare mortilor se dau 2 banuti.

| mgtow a răspuns:

Un ciudat sau o nebuna iti joaca feste

| Celcestietot a răspuns:

Destinația greșită big grin