| MayaMaryM a întrebat:

Hei TPU, cum o pot ajuta pe mama mea care e plecata in Italia si i a expirat buletinul. Eu cum o pot ajuta din Romania? Isi va face si ea acte provizoru acolo dar ma gandesc ca poate trebuie si altceva facut in Romania, oricum nu poate pleca de acolo. Multumesc!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se duce la consulat si poate sa isi schimbe buletinul ori cere o dovada de calatorie si il face in tara daca vrea asa. Auzi zi-mi daca se fac buletine electronice tip permis de conducere pentru ca tot o lalaie cu modificarea lor.

| MayaMaryM explică (pentru mgtow):

Ok merci, nici eu nu stiu cu faza cu buletinele electronice dar am niste cunostinte in politie si o sa intreb.

| mgtow a răspuns (pentru MayaMaryM):

Vreau sa stiu daca in 2 ani se vor schimba asa cum au tariile din UE pentru ca m-am saturat sa mai stau cu un carton in buzunarul meu :)) https://www.google.es/......ps?/search ca astea vor sa le faca :p

| mgtow a răspuns:

In cate zile poti sa imi dai un raspuns?