| AlexFOCA a întrebat:

Hei TPU cunoasteti melodii sau trupe la care se aude cum se aude la min 2:09 din melodia asta? http://www.youtube.com/watch?v=0ndphyXWGYY
Funda XD

Răspuns Câştigător
| BogdanS a răspuns:

In melodii de-ale lui Skrillex vei auzi asa ceva.Nu in toate dar beat din asta mai agresiv au multe melodii de-ale lui.Mai este si Zedd care foloseste asa ceva, si Deadmau5 si Wolfgang Gartner.Asta doar in cazul in care iti place house-ul.

| AlexFOCA explică (pentru BogdanS):

Ma eu iti dau funda dar imi precizezi exact numele melodiilor ca si eu ascult de ex skrillex si n-am gasit nici una asa. Dami exemplu de melodie la fiecare.

2 răspunsuri:
| BogdanS a răspuns:

Pai nu stiu. Dupa mine toate au beat-uri din astea mai percutante.Stiu toate melodiile lui din toate albumele si cele pe care le-a facut in afara albumelor, ca sa zic asa "solo". Uite aici ce cred eu ca este mai bun si cauti tu la el dar si la altii:
-Skrillex - Cat Rats
-Skrillex - Voltage
-Skrillex - Disco Rangers
-Skrillex - Kill Everybody
-Skrillex - My Name is Skrillex (Skrillex Remix)
-Deadmau5 - Meow (Skrillex Remix)
-Deadmau5 & Wolfgang Gartner - Animal Rights
-Deadmau5 - Sofi needs a Ladder
-Zedd - Shave It
-Zedd - Slam the door
-Labrinth - Last Time (Knife Party Remix)
-Nero - Must be the feeling
Nu stiu daca au exact acelasi beat insa este folosit un beat percutant si hardcore (poate ca al tau) si in melodiile astea. Sper sa-ti placa.Sunt chiar bune ca melodii house.