| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Hei Tpu.De la un timp nu mai am pe nimeni.Toti se indeparteaza de mine.Nimeni nu ma mai baga in seama. Nu le mai pasa.Acum nu vorbesc doar despre prietenii mei, dar si despre familie.Imi e dor sa o aud pe mama spunandu-mi ca ma iubeste sau pe tata cum ma alinta.Am inceput sa caut iubire in alta parte pentru ca acasa nu gasesc.Ce sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Teo29 a răspuns:

Poate li se pare si lor ca ai crescut deja si ca nu mai ai nevoie de alintare sau cuvintele lor care zici ca te-ar ajuta.

Cauta-ti prieteni de varsta ta, sa fie copiii de calitate, sa faceti un sport impreuna si te vei atasa de prietenii tai cu care iti vei petrece timpul.

Nu te descuraja, esti intr-o perioada putin mai dificila la varsta aceasta dar cu rabdare si timp, toate se vor rezolva happy

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce iubire ai cautat? ce fel de iubire? vezi de persoane care sunt ca tine, vezi de un test de personalitate

| Freya1 a răspuns:

Mie ai mei nu mi-au spus niciodata ca ma iubesc, iar daca tu ai 25 de ani e timpul sa iti cauti iubirea in alta parte, ar fi ciudat ca la ani astea sa te mai mangaie pe cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Iubirea" si implinirea si pasarea o poti gasi doar in interiorul tau.
Dezvolta o baza de imagine de sine, incât astea sa-ti fie din interior, iubire, apreciere incât nu sa cauti in exterior. Esti fata matura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le parintilor ca ai nevoie de atentie si de afectiune, iar prietenii, nu ii mai considera pe toti prieteni, mai bine ai 5-6 buni decat 1000 si degeaba. ai grija unde cauti iubire si alege-i cu grija pe cei ce o merita!

| TheCrusader a răspuns:

Daca ei nu vor sa te iubeasca, iubeste-i tu pe ei de doua ori mai mult.

| ngllllll a răspuns:

Iubirea sau iluzia iubirii sunt asemanatoare. Cauta iubire in carti, prieteni poate...dar rar gasesti. Aminteste-ti ca Dumnezeu te iubeste mereu, indiferent de cat de mult te critica cei din jur, si o sa fie bine happy