| anonim_4396 a întrebat:

Imi place uneori cand ma simt singura sau linistita sa deschid o pagina noua in word si sa incep sa scriu. Pana acum am scris putine "povestioare". As vrea sa va arat si voua prima mea povestioara si sa imi spuneti ce parere aveti big grin

Doar vise...

Ti s-a intamplat sa visezi cateodata cu ochii deschisi? Sa te gandesti la ceva ce nu crezi ca ar fi vreodata posibil? Cu toate astea tu continui sa visezi. Dar oare de ce? Mie mi s-a intamplat foarte des sa visez cu ochii deschisi. Uite de exemplu ma gandeam asa... Stii senzatia aia : E vara, e cald, e seara. Tu si iubitul tau va ganditi sa va plimbati. Iti iei o fusta lunga pana in pamant, atat de lejera incat si un fluture s-ar strecura pe sub ea, un maieut colorat, iti iei o bluza pentru mai tarziu, arunci telefonul, cheile si aparatul foto in geanta, iti iei slapii si plecati. Va urcati in masina, dati drumul la muzica si plecati. Nu stiti unde. De fapt tu nu stii unde. Tot ceea ce stii este ca va fi frumos. Esti curioasa, te rogi de el sa iti spuna unde mergeti dar nu reusesti. Muzica e data la maxim, geamul e deschis, ochelarii de soare ii ai la tine. Stai si te gandesti unde ati putea merge. Iesiti din oras. La un moment dat vezi ca ati ajuns la mare. Va dati jos din masina si va indreptati spre plaja. Te ia de mana. Tu te uiti la el zambind si il saruti fara sa ii spui nimic. Pentru ca intelege totul. Ajungeti pe plaja. Nu e nimeni. Sunteti doar voi doi. Va plimbati pe malul marii simtind cum valurile se sparg de picioarele voastre. Va priviti, va sarutati, va prostiti, va jucati. Te alearga pe malul marii dar nu te prinde. Pana la un moment cand te prinde, te ia in brate si te aseaza pe nisip si te saruta. Sunteti atat de fericiti, te ia in brate si te tine strans. Te simti in siguranta. Privitsi stelele, luna si valurile agitate ale marii. Totul e perfect. Dar s. a facut tarziu, asa ca plecati. Va urcatsi in masina. Dati drumul la muzica, insa de data asta foarte incet. Lasi scaunul pe spate, te uiti la el – conduce si e fericit - asta datorita tie. Te uiti pe geam, si te pierzi in ganduri. Asculti o melodie, o melodie ascultata la volum minim care iti ramane in minte. Ajungeti acasa, faceti dus si va bagati in pat. Pana a doua zi stiti ca sunteti in siguranta unul langa celalalt.

By axi.

5 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Ce frumos este.Bravo nici eu nu as reusi sa scriu asa ca tine. Daca mai ai povestioare te rog sa ma anunti voi fi prima care le v-a citi.Sa le mai postezi.Pa pa kisskiss

| al3_9910 a răspuns:

Ba e a meaphbbbbt!

| MalynaMagdalena a răspuns:

Bine inteles ca ea scrie romane din astea asa

doar e axi. a mealove struck

| vincze_2660 a răspuns:

Frumos... dar in vremurile astea sa pleci de nebun este cam greu.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frumoasa povestioara...ai foarte multa dreptate...