| IJustDeath a întrebat:

Hei TPU, poate ca o sa ma credeți nebuna, dar chiar vreau ca măcar o persoana sa ma înțeleagă, mi s-au întâmplat mai multe lucruri ciudate de-a lungul timpului, poate ca îmi place mie paranormalul și recunosc ca cel mai mult timp îl petrec citind povesti horror, dar sa mi se întâmple mie ceva de genul nu prea îmi place.
Prima data este când eram foarte mica, aveam 7 ani iar sora mea abia se născuse, îmi amintesc cum am trecut prin fata televizorului și a patului în care sora mea dormea iar atunci televizorul s-a aprins singur.
Imi mai aduc aminte când aveam 10 ani și la noi la școală se învață după masa.
Cum trebuia sa merg la școală la ora 10:00 am rămas acasă pana ce mama a dus-o pe sora mea la grădiniță.
Stăteam în pat si nu știu ce mi-a venit mie, mi-am pus o dorința stupida ca toate pisicile negre sa dispară.
Nu a trecut nici 10 secunde ca am auzit de afara un miorlait de pisica, prima data nu m-am speriat, am crezut ca este doar vecinul care se ia de săracul animal din nou.
Însă când am ieșit afara ce am văzut ma lăsat fără cuvinte, în fata mea era o pisica neagra cu ochi galbeni care se holba, am rămas asa timp de câteva momente uitându-mă la aceea pisică, după care a spus de trei ori "miau" și a plecat.
Alta întâmplare a mai fost acum un an, stateam în pat, era noapte și ma uitam la TV.
Aveam tableta la încărcat jos chiar la marginea patului, atunci am văzut un fel de umbra care trecea pe acolo, parca se reflecta pe televizor.
Mi-a fost atat de frică încât nu m-am dat jos din pat decât dupa o ora, când m-am dat am văzut ca tableta mea era data pe vibrație când eu știam sigur ca am dat-o pe silențios.
Nu știu ce se intâmplă dar ma simt ciudat, și nu în orice camera, în propria MEA camera.
Mereu ma simt urmărită, chiar și ziua când stau în pat sau seara cand pur și simplu ma uit la TV.
Țin sa spun ca la 7 ani am auzit-o pe bunica când vorbea cu mama, nu am înțeles prea multe dar am auzit sigur ceva despre satana.
Am înțeles ca atunci când era ea mai tânără a găsit în camera în care dormea tatăl meu un bilet și o lumânare cu : PLEACA!
A chemat și preotul sa sfințească casa, acesta i-a spus sa se roage mai mult și sa tina post.
Va rog mult sa îmi spuneți ce pot face în momentele în care ma simt urmărită, seara imi este frică să dorm cu spatele la marginea patului, am 12 ani, ce pot face?
Faza cea mai nașpa este ca în camera în care sa găsit acel bilet este cea în care eu dorm acum, oare asta are vreo legătură cu aceea pisică?
Vi sa întâmplat ceva asemănător? Și daca da, cum a-ți făcut sa nu va mai fie frica?
Va rog fara batere de joc sau răspunsuri urate.
Ofer FUNDA

Răspuns Câştigător
| OtherNews07 a răspuns:

Si eu sunt pasionata de paranormal, dar nu asa de mult incat sa citesc povesti de groaza.Chestia cu urmarirea mi se intampla si mie des, de obicei seara chiar daca sunt singura sau nu, am senzatia ca mai e cineva langa mine in afara de persoana cu care stau.
Odata cand stateam in pat
parca simteam pe cineva cum vine spre mine si chiar cum se apropie si sta langa mine.Prima data, m-am infricosat putin, apoi mi-a trecut, nici macar nu am mai luat in seama.Acum m-ai facut sa ma gandesc putin, de ce simtim asta.
Odata cand mi-a murit o ruda, era 12 noaptea si mi-era urat, stateam in pat incercand sa adorm, si timp de o ora parca il simteam si il auzeam cum vine spre mine.Prima oara am auzit un zgomot pe scara(ca stau in casa,nu stau la bloc)un zgomot in ghiveci,ca si cum acesta s-ar fi urnit,si m-am gandit ca poate e pisica. Dupa cateva minute
mi s-a parut ca aud un zgomot in camera de la intrare,apoi mi s-a parut ca simt o prezenta in camera alaturata(de langa camera mea)am simtit-o acolo cateva minute,iar apoi parca am auzit pasi in camera la mine si am simtit cum se apropie tot mai mult,mai mult...mi s-a facut frica(tie iti era frica sa te ridici din pat,mie imi era frica sa deschid ochii,de teama ca chiar ar fi fost raposatul si l-as fi vazut )Si imi era tot mai frica,drept sa iti spun, simteam cum se apropie mai mult, pana cand mi s-a parut ca aud un ban, ca si cum l-ar lua cineva de pe masa, iar apoi
deodata,...POC! mi s-a parut ca l-am auzit cum pica jos, si singurul lucru care am putut sa-l fac a fost sa strig la mama.
Aveam in jur de 9-10 ani.
Asta e chestia, daca mi s-a parut sau daca chiar am auzit; Stiu ca intamplarea asta nu am mai luat-o in seama dupa aceea, dar si acum simt prezente in camera dar nu mai imi e frica.Hai ca atunci m-am gandit ca ar putea fi niste halucinatii de la creier din cauza fricii, dar acum de ce mai simt prezente fara sa imi fie frica? Inca nu pot sa raspund la aceasta intrebare.Bine,eu simt prezente, dar la tine din cate am inteles, te simti urmarita si cred ca nu e acelasi lucru. Urmarirea asta am auzit-o la mai multi.Asta poate fi din cauze mult mai rationale
La stiri se zicea, ca unele televizoare inteligente gen Samsung chiar ne urmaresc, prin beculetul acela rosu care ramane aprins dupa ce stingem televizorul.Asta nu cred ca e cazul la toate televizoarele Samsung, insa la cele de ultima generatie
cam asa s-a zvonit.Cei mai multi spun ca suntem spionati de telefoane, de acele aplicatii de pe magazin play care ne cer acordul la camera foto si video.Dar sa nu uitam totusi ca suntem incontinuu urmariti de cel de cel de sus, mai presus decat toate tehnologiile din ziua de astazi, si de el nu ne putem ascunde orice am face si e posibil sa simtim ca ne urmareste
De asta nu ar trebui sa simti frica.La mine o fi asta si datorita faptului ca am multe icoane in camera (vreo 5), si uneori parca ma simt urmarita chiar de ele.Dar nu imi este frica deloc.Chiar nu am luat in seama. Apropo, fiecare om se simte urmarit in camera lui, macar o data in viata Cam asa sta treaba cu urmarirea.
De partea cu biletul, nu stiu ce sa zic, eu nu prea cred; e posibil sa fi vrut cineva sa ii faca o farsa bunicii tale (poate aveti in familie vreunul care se tine de sotii) si mai ales daca si bunica ta e pasionata de paranormal farseorul s-o fi gandit ca bunica ta o sa-i prinda gustul.Aceea cu umbra, pot fi multe alte explicatii, una ar fi aceea ca ai avut halucinatii de la frica cum ti-am spus ca e posibil sa fi avut si eu, sau pur si simplu ti s-a parut ca vezi o umbra de la coada ochiului.De la coada ochiului ni se pare mereu ca vedem umbre in spate sau in lateral.Si tot tu ai dat-o pe vibratii, poate cand ai vrut sa dai pe silentios, ai apasat din greseala pe vibratii.Si aceea cu pisica,
putea sa fie chiar pisica vecinului sau sa fie o coincidenta.Iar atunci cand aveai 7 ani,poate a mers televizorul ceva timp,s-a luat curentul pentru o ora doua si pe urma cand a venit curentul,s-a aprins,s-au nu te-ai uitat prin jur,ca putea sa-i fi dat drumul cineva,poate a venit doar la usa, a dat drumul si a plecat, din nou pot fi o multime de explicatii.
Ti-am povestit ce am patit si eu odata si multe alte chestii ciudate am patit, dar au fost de mult, nu m-am mai gandit la ele si acum normal, nu mai imi este frica.Chiar anul trecut cand eram de varsta ta, am scapat de frica.Te-as sfatui sa nu te mai gandesti chiar asa de mult la acele intamplari, daca te gandesti, gandeste-te si la alte explicatii, ca sa nu iti mai fie frica.
Sper sa treci peste frica!
Bafta!

| IJustDeath explică (pentru OtherNews07):

Mersi,cred că la faza cu umbra ai dreptate, însă faza este că televizorul era chiar in fata mea și umbra care mi sa părut la fel

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Asa se intampla cand esti mica si gandirea ta este mutilata de filmele alea idioate cum sunt alea horror,, tin minte ca-mi faceam si eu scenarii cand mergeam singur pe strada noaptea, sau cand eram singur acasa si imi era frica sa intru in casa crezand ca e o pocitanie dupa usa care ma asteapta/

| IJustDeath explică (pentru Drimmero):

Mulțumesc pentru răspuns

| danay72 a răspuns:

Trebuie sa nu mai te uiți și sa citești despre lucruri care are legătură cu spiritismul. Apoi, treptat vei vedea ca va fi mai bine. Dar distruge lucrurile care au legătură cu spiritismul, paranormalul.

| IJustDeath explică (pentru danay72):

Mulțumesc,voi încerca

| Roxana9339 a răspuns:

Hei! Iti zic de pe acum, o sa ai mult de citit. Deci, am vazut ca a mai scris cineva aici, si eu sunt pasionata de paranormal, dar nu ma uit la filme de groaza sau citesc carti despre acest subiect. Eu am 14 ani si am dormit mereu cu sora mea in camera, ea are 21 si mai pleaca si am fost nevoita sa dorm de mai multe ori singura. Cand dorm singura mi-e frica, o data dupa ce m-am pus in pat si am stins lumina am simtit ca cineva mi-a suflat in ceafa si ca am auzit ceva, o miscare in spatele meu. Poate o sa razi la faza asta, dar eu tot iti zic.Si eu am patit faza cu umbra: odata am dormit cu o veoza aprinsa pentru ca imi era prea frica, eu nu ma trezesc noaptea aproape niciodata, dar in acea seara, cand am lasat veoza aprinsa m-am trezit pe la 4 si mi-a,, zburat" privirea pe tavan, atunci am vazut o umbra in lumina si m-am uitat prin camera super speriata, imi venea sa tip ( stiu, e ridicol), dupa acea m-am pus inapoi in pat, cu patura ridicata,, pana-n gat" laughing Dupa cateva zile dupa ce a murit bunica mea (acum un an), stateam in pat si eu am cateva jucarii de plus pe dulap, a cazut una deodata ( si nu era nici geamul deschis ca sa faca vant sa cada sau ceva) si eram si singura in camera (imi era frica sa ma duc sa o pun la loc) laughing As putea sa iti mai zic, dar deja am facut un roman si imi pare rau ca te-am pus sa citesti atat! sad Si acum imi e inca frica si nu stiu cum sa scap. Cred ca m-am facut si de ras cu acest raspuns laughing

| IJustDeath explică (pentru Roxana9339):

Nu te-ai făcut de râs, îți mulțumesc că mi-ai povestit.