| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU va pun o intrebare:
Muzica, desenul la ce ma rog te ajuta? Daca vrei sa inveti sau sa canti, sunt lectii speciale pentru asta. Daca vrei sa desenezi trebuie sa ai talent la fel si la muzica dar sunt lectii speciale pentru aceste doua.Normal noi ar trebui sa invatam esentialul cum ar fi romana(limbile straine),matematica,biologia,g­eografia,istoria, religia si informatica cat de cat (asta o poti invata si singur)

Răspuns Câştigător
| Kariin a răspuns:

Daca eu nu as fi exersat, acum nici nu credeam ca am talent la muzica. Eu nu cred ca e adevarat ca talentul e din nastere. Eu sunt pasionata de muzica, am voce si incurand ma apuc de invatat la intrumente. Dar la mine in familie nu se indrageste muzica, cum as putea spune eu ca am mostenit de la mama sau tata? Deci nu cred in asta, eu cred ca talentul in prinzi din zbor, exersand! Daca vrei sa fii talentat la desen exerseaza si ar fi bine sa faci si lecti!

| ChangeYourLife a răspuns (pentru Kariin):

Din curiozitate cati ani ai? Si cam cat ar costa lectiile de pian sau chitara? happy

| Kariin a răspuns (pentru ChangeYourLife):

Depinde cu ce profesor faci. Eu 13 ani! :3

| ChangeYourLife a răspuns (pentru Kariin):

Eu nu am voce, dar as vrea sa studiez la chitara.Problema este ca eu nu am facut muzica in gimnaziu si nu stiu nici macar sa citesc notele de pe un portativ! Banuiesc ca ai nevoie de cateva notiuni generale, nu-i asa? Multumesc!