| LenaPanda a întrebat:

Hei Tpu.Vaccinul de 14 ani este obligatoriu? Am de o luna buletin si nu mi-a spus nimeni ca trebuie sa fac vaccin. Insa cred ca o sa imi fac in curand.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu, pe noi știu ca ne-a întrebat dacă vrem, absolut nimeni nu are dreptul sa îți facă un vaccin cu forța.
Eu ultima data am făcut un vaccin la 7 ani (atunci forțat, fără Știrea părinților) și nu m-am îmbolnăvit niciodată.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu știu cum mai e cu vaccinurile astea. Eu îți recomand să îți consulți părinții în ceea ce le privește, întâi.

| missfatadelatara a răspuns:

Eu l-am făcut la școală, nu știu acum cum se mai procedeaza.