| dianne97 a întrebat:

Hei! Voi oameni cu tatuaje, nu va plictisit de tatuajele voastre? Stiu multe persoane care isi tatueaza lucruri care nu au o semnificatie, pur si simplu arata bine sau e la moda sau are nu stiu ce vedeta tatuajul respectiv.
Si eu vreau a imi fac un tatuaj, unul care sa vorbeasca despre mine si totusi imi e teama ca m-a putea plictisi de el si nu l-aș mai vrea pe pielea mea si ar fi imposibil sa il scot, doar sa il acopăr.
Voi ce tatuaje aveti? Care sunt criteriile după care va alegeți tatuajele?

Răspuns Câştigător
| BadAngel3 a răspuns:

Nu am tatuaje, dar planuiesc sa imi fac pe viitor.
Nu trebuie sa iti faci tatuaje doar pentru ca arata "cool". Pana la urma o sa te plictisesti si o sa iti dai seama ca nici nu mai e "cool" sau oricat de misto ar fi, nu-l mai vrei pe tine.
Tatuajele care semnifica ceva sunt importante. Personal, nu cred ca ai cum sa te plictisesti de acelea.
Dar hei, asta e doar parerea mea. Din moment ce nu am un tatuaj, pot doar sa presupun si sa-mi spun punctul de vedere.
Adica, ma refer, eu personal asa vad lucrurile.

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu am tatuaje...dar imi plac si chiar ma tenteaza sa-mi tatuez pentru inceput toata mana, in care sa-mi pun emblema echipei mele preferate,, pe un fundal, incat sa para cu efect. Asta m-ar descrie pe mine ca om.

| EcceHomo a răspuns:

Am multe tatuaje, şi niciodată nu m-am gândit să le scot, dimpotrivă, în fiecare an mai adaug câte unu'.
Fiecare spune câte o poveste.happy

| Rotazi a răspuns:

Nu am tatuaje. Tocmai pentru ca bijuteriile le pot schimba, dar tatuajul... mai greu.

| THTattoo a răspuns:

Buna. E un plus ca vrei sa-ti faci un tatuaj care are o semnificatie si nu iti faci ceva ce ai vazut ca este la moda. De plictisit te poti plictisi de orice pana la urma, tine de tine. E o chestie la nivel psihic, de acceptare, ca face parte din tine.