| anonim_4396 a întrebat:

Eu avem o pisica. aseara am fost plecati de acasa si a ramas acasa o ruda cu pisica. Avea mancare, apa, etc. Cand am venit de dimineata ruda a zis ca nu mai gaseste mata. Stau la bloc [ etajul 8 ] si blocul are curte, in curte sunt si niste copaci etc. Geamul era deschis si pisica obisnuieste sa stea la geam, dar niciodata nu se intampla nimic. Oricum mata era destul de fricoasa. Am cautat`o in toata casa si nu e. Nici in curte nu e nicio urma si nu stiu ce s`ar fi putut intampla. Am pus in bloc niste afise poate gaseste cineva pisica. O am de cand era un pui foarte mic si pricajit. Acum era frumos, avea coada stufoasa si era foarte blanos. Sunt intr-o stare foarte proasta pentru ca tineam mult la pisica mea. Avetzi vreo idee ce s`ar fi putut intampla cu ea? O parere ceva. Multumesc mult.

sadsadsad

5 răspunsuri:
| yonesss a răspuns:

Poate e inca ascunsa pe undeva si pisica mea a dormit o zi intraga pe dupa canapea unde nici nu credeam ca incape. Daca chiar nu e in casa poate a iesit cumva pe usa cand a sunat un vecin sau ceva.Iar daca chiar a sarit(cam greu de crezut dar o fi vazut ceva ce i-a atras atentia)ai mari sanse sa fi scapt cica daca sare de la un etaj 7 sau peste scapa. Oricum tu mai caut-o si nu mai fi supi o sa o gasesti:d

| Twilight a răspuns:

Fiindca zici ca era fricoasa, poate fiind neobisnuita cu altcineva, s-a speriat cand a vazut ca nu mai sunt oamenii cunoscuti in casa. Ai cautat'o sub pat sau sub mobilier? Probabil a facut cumva si a iesit pe usa cand era intr-un momet deschisa si a plecat de frica poate. Sau a cazut, s-a ridicat si a fugit (eu cred ca ar fi facut asta pentru ca nu stia cu cine sta si s-a speriat si a incercat sa fuga)

| εмiLч97 a răspuns:

Hey sad
Imi pare foarte rau ce s-a intamplat cu pisica ta sad. Te inteleg chiar daca nu am avut pisica, eu iubesc foarte mult animalele.
Stiu ca ceea ce o sa spun o sa para o prostie sau e imposibil dar pe Pamant oamenii sunt in stare de orice.
Ruda sau vecina ta, pe cine ai chemat sa stea cu pisica ta poate i'a dat ceva otaravit sau daca nu ceva care nu i-a placut organismului pisicii.
Alta posibilitate ar fi, daca ruda ta a uitat pentru cateva secunde sau un moment usa de la intrare pisica a fugit.
Sper ca te'am ajutat happy Imi pare rau pentru ce s-a intamplat.

| DeathTheKid a răspuns:

Pai probabil s-a ascuns prin dulapuri...asa a facut pisica mea si am gasit`o dupa 2 zile in dulap, iar odata a urcat la tata in masina si a stat acolo 2 zile fara sa stie cineva de ea...sau poate ca a fugit pe scari cand o fi deschis ruda ta usa de la ap

| djmaxtor007 a răspuns:

A murit sau a fugint, altceva nu avea ce sa se intample cu ea